Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnovasyon dünyası 'e geliyor

Giriş Tarihi: 31.10.2014
İnovasyon dünyası Gaziantep'e geliyor
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat ve dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedeflerine yönelik olarak her yıl İstanbul'da düzenlediği 'Türkiye İnovasyon Haftası' etkinliğini 'e taşıyor. TİM ve Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) işbirliğiyle 'Türkiye inovasyonla geleceğe koşuyor' sloganıyla düzenlenen 'Türkiye İnovasyon Haftası Gaziantep' etkinliği, 6-7 Kasım tarihinde Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

MARKALAŞMA İÇİN

Gaziantep'in yanı sıra, Kilis, Şanlıurfa ve Adıyaman'dan kamu yöneticileri, rektörler, organize sanayi bölgesi, sanayi ve ticaret odaları, derneklerin yönetim kurulu başkanlarının katılımı ile etkinliğin tanıtım toplantısı yapıldı. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada Gaziantep'te marka çalışması yapan firmaların sayısını artırmak istediklerini ifade etti. Büyükekşi, "Mayıs ayında İzmir'de, geçen hafta Ankara'da başarıyla gerçekleştirdik. İki gün boyunca 5 bin kişi katıldı. Katma değeri yükseltmenin yolu Ar-Ge, tasarım, inovasyon ve markalaşmadan geçiyor" dedi. Gaziantep Valisi Erdal Ata da ülkede ihracatın artırılması ihracatçıların sorunlarının çözülmesi için herkes elinden gelen gayreti gösterdiğini belirterek, "Özellikle araştırma, geliştirme ve inovasyon konusunda da sürekli gündem de tutup Türkiye bu konuda önemli bir aşama kaydetmek için var gücüyle çalışıyor" şeklinde konuştu. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu ise küresel piyasalarda rekabet ortamında işletmelerin ayakta kalabilmesi ve başarılı olabilmesi için fark yaratmaları gerektiğini vurguladı.

TEMEL HEDEF
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Gaziantep'in Türkiye ortalamasının iki katı oranında büyüdüğünü ifade ederek, "Büyümeyi sürdürebilmek için temel hedefimiz yenilikçi, araştırma, geliştirme, inovasyon, noktasında yapılacak çok işimiz var. 2023 vizyonunda dünyanın en büyük 10'uncu ekonomisine en yakın şehirlerden hedefine en yakın şehirlerden biriyiz" dedi. Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) Başkanı Abdulkadir Çıkmaz ise toplantı için gerekli bütün hazırlıkların yapıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnovasyon dünyası Gaziantep'e geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN