Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’dan 40 yaş üstü kadına cazip teklif

40 yaş üstü kadınları iş dünyasına kazandırmaya hazırlandıklarını belirten Market İK Direktörü Daver, “Kadın 40 yaşında daha sabırlı, tecrübeli ve çözüm odaklı oluyor” dedi

Giriş Tarihi: 20.5.2018 ABONE OL
Metro’dan 40 yaş üstü kadına cazip teklif
Başrollerini Robert De Niro ve Anne Hathaway'ın paylaştığı Stajyer filmini hatırlar mısınız? Başarılı bir şirketin sahibi olan Jules Ostin (Anne Hathaway), çalışanlarından birinin tavsiyesiyle yeni bir stajyer programı başlatır. Biraz yaşını almış insanlara yönelik olan bu deneysel programa ilk başlayan kişi ise 70 yaşındaki Ben Whittaker (Robert De Niro) olur. Whittaker, şirketin genç kadrosunun yaş ortalamasını bir hayli yükseltirken hem de çalışma modelini değiştirir hem de kârlılığı yükseltir. "Tecrübe asla eskimez" dedirten filmin gerçek hayattaki uyarlamasını Metro Market hayata geçirmeye hazırlanıyor.
40 yaş üstü 100 kadını istihdam etmek için özel bir program hazırlayan Metro Market, bu yaş profilindeki kadınların sabrı, tecrübesi ve çözüm odaklı yaklaşımından faydalanırken, 40 yaş üstü kadın da yeniden iş dünyasına kazandırılacak.
Metro Market Yönetim Kurulu Üyesi ve İK Direktörü Esra Daver, sürdürülebilirlik için kadının istihdamı ve gelişimini çok önemsediklerini söyledi. Daver, "Genel müdürlükte çalışanlarımızın yüzde 47'si, mağazalarda da çalışanlarımızın yüzde 34'ü, yönetim kurulunun ise yüzde 50'si kadın" dedi.

DAHA SABIRLI OLUYORLAR
Sürdürülebilirlik için kadın faktörünün etkin olması gerektiğine inandıklarını belirten Daver, bu kapsamda 40 yaş üstü kadın istihdamı projesini geliştirdiklerini söyledi. Belirli sebeplerle iş dünyasında çekilmiş 40 yaş üstü kadınların iş hayatına yeniden kazandırmayı hedeflediklerini anlatan Daver, şöyle konuştu: "Kadın 40 yaşında daha sabırlı, tecrübeli ve problem çözen bir karakter haline geliyor. Biz de bu cevheri yeniden iş dünyasına kazandırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda 100 kadını istihdam edeceğiz."

POTANSİYELİ KEŞFEDİYORUZ
Yürüttüklerı diğer projelerle ilgili de bilgi veren Daver, 25 Metro ülkesinde eş zamanlı gerçekleştirdikleri Metro Potentials projesine dikkat çekti. Daver, projeye dair şunları anlattı: "Metro Potentials farklı ülkelerde deneyim fırsatı sunan 2 yıllık bir yetenek geliştirme programı. Sadece yüksek lisans mezunu adayların değerlendirildiği programın işe alım süreçleri mart ayında başlayıp temmuzda Avrupa'da gerçekleşen Global Değerlendirme Merkezi ile sona eriyor. Tüm elemeleri geçen iki ya da üç adayımız, 2 yıl boyunca projeler geliştirip sunumlar yapıyor. Programın amacı, minimum 10-12 yıl sürecek bir kariyer yolculuğunu, 5-6 yıl gibi kısa bir sürede kat ederek, genç potansiyelleri üst düzey yöneticilik rolleri için yetiştirmek."

ARKADAŞINA GÖNDER
Metro’dan 40 yaş üstü kadına cazip teklif
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA