Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatroyla evliyim sinema ise kaçamağımdır!

'Muhalif Başkan' isimli filmle uzun bir aradan sonra sevenleriyle buluşan Ferhan Şensoy: Ben tiyatronun yanında sinema yapıyorum. Yani ben tiyatroyla evliyim, sinema ise benim kaçamağım

Ferhan Şensoy; uzun bir aradan sonra, bugün vizyona giren 'Muhalif Başkan' isimli filmle sinemaseverlerle buluştu. Yönetmenliğini Yüksel Torun'un üstlendiği filmde; Şensoy'un yanı sıra Dost Elver, Serkan Kuru ve Ali Uyandıran da önemli rolleri paylaşıyor. Filmde, beldesine turist çekmeye çalışan bir belediye başkanını canlandıran usta oyuncu; yeni filmi, sinemaya bakışı ve tiyatroyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı:

TATİLDE FİLM ÇEKİYORUM

Yılın 11 ayı tiyatro yapıyorum. Bu nedenle sinemayla olan ilişkimi; 'ara vermek' olarak nitelendirmek doğru olmaz.
Benim bir sinema projesine dahil olabilmem için o işin kısacık tatilime denk gelmesi gerekiyor; bugüne kadar çektiğim tüm filmler tatilime denk geldi. Tabii ki gelen senaryodan da hoşlanmam lazım.
Ben tiyatronun yanında sinema yapıyorum. Yani ben tiyatroyla evliyim; sinema ise benim kaçamağım diyebiliriz.
'Muhalif Başkan' filminin senaryosu bana geldikten sonra birkaç kez değişti. Günümüze göndermeleri olan, bugün muhalefette bulunan belediye başkanlarının başlarına gelenlerin altını ironik bir anlatımla çizen, güzel bir öykü. Bunun içinde bir de aşk hikayesi var; buruk bir hikaye.
Ben maalesef filmi izleyebilmiş değilim ama sette gördüklerim hakkında konuşabilirim. Filmi çektiğimiz Tirilye; mükemmel bir atmosfere sahip, doğal bir plato. Film çekimlerine yerel halk da katıldı; lokal bir film oldu. Ayrıca görseliyle de çok farklı bir film çektik. Tabii ki içindeki öyküyü anlatmak istemiyorum ama insanları çok etkileyeceğini düşündüğüm kurgu bir öykü daha var. Film için "Buruk bir güldürü" dememin sebebi de o öyküdür.

TV'DE EKİBİMLE ÇALIŞIRIM
Neden 'Varsayalım İsmail' ya da 'Boşgezen ve Kalfası' gibi televizyon projeleri yapmadığımı soruyorlar. Teklifler geliyor ancak ben bu dizileri hem yazdım, hem de yönettim. O yapımlar başarılı olduysa Orta Oyuncular ekibiyle çalıştığım içindir. Bana teklifler geliyor; ben de ekibimle birlike çalışmak istediğimi söylüyorum ama bu konuda uzlaşamıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatroyla evliyim sinema ise kaçamağımdır!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN