Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'ı canlandıracağı filmin parası na

Cumhurbaşkanı ’ın beğendiği oyuncular arasında yer alan TRT 1’de yayınlanan 80’ler dizisinde ‘Yıldız’ rolünü oynayan , Erdoğan’ın hayatının anlatılacağı ‘’ filminde ’ı canlandıracak. Hayvan hakları koruyucusu olarak tanınan Balcı, filmden alacağı paranın yarısını için bağışlayacak.

Giriş Tarihi: 14.1.2016 13:10 Güncelleme Tarihi: 14.1.2016 13:12
Erdoğan'ı canlandıracağı filmin parası sokak hayvanlarına

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sanat Düşünce ve Eğitim Derneği'nin (SADED) 26 Aralık'ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği 'Asım'ın Nesli'nden Bir Usta' adlı programı sonrası TRT 1'de yayınlanan '80'ler' adlı dizinin oyuncusu ve belgesel yapımcısı ile karşılaşmış ve eşi ile birlikte oyuncuyla bir süre sohbet etmişti. Görüşme sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşine seslenerek, "Bak Emine en sevdiğin oyuncuyu bulduk" diyerek Balcı'yı göstermişti. Erdoğan ve eşi diziyi ilgiyle izlediklerini ve Balcı'nın oyunculuğunu beğendiklerini söyleyerek oyuncuyla bir süre sohbet etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşinin kendisine gösterdiği ilgiden büyük mutluluk duyan Özlem Balcı, hazırlıkları devam eden yapımcılığını Ali Avcı'nın yaptığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatının anlatılacağı '' filminde Emine Erdoğan rolü teklif edilince hemen kabul etti.
Böyle bir rolü oynamaktan gurur duyacağını söyleyen Balcı, filmden alacağı paranın yarısını Şile nı Koruma ve Yaşatma Derneği'ne bağışlayacağını açıkladı.

10 yıldan beri oyunculuk yaptığını ve Mehmetçik Vakfı başta olmak üzere birçok kuruluşa bağışta bulunduğunu belirten Balcı, "Benim sokaktan sahiplendiğim 6 kedim ve 2 köpeğim var. Ayrıca sürekli Şile Sokak Hayvanları Koruma Derneği'ni ziyaret ederek, orada canlılara da destek olmaya çalışıyorum. Benim en sevdiğim sözlerden biri 'Ne verirsen elinle o gelir seninle'. Bu söz doğrultusunda elimden geldiğince yardım yapmaya çalışıyorum" dedi.

Tüm sanatçıların sokak hayvanları için destek olmasını da isteyen Balcı, filmden aldığı ücreti ve yapacağı yardım miktarını açıklamazken, yapacağı yardımın barınaktaki hayvanların bir yıllık mama masrafını karşılayacak miktarda olduğunu sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ı canlandıracağı filmin parası sokak hayvanlarına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN