Burcunuza göre yatkın olduğunuz hastalıklar! Özellikle bu burçlar dikkat etmeli...

Her burcun kendine has bir duruşu ve hayata bakış açısı vardır. Kişiliğimizin de temelini oluşturan bu özellikler aslında hayatımızda oldukça belirleyici etkenlerdir. Her burcun kişiliğine ve olaylar karşısındaki takındığı tutuma göre değişen özellikleri, yatkın olduğu hastalıklar konusunda da ipucu vermektedir. Çünkü sağlığınız fiziksel ve zihinsel durumunuzun birer dışavurumudur. Bu yazının hastalıklarınızı teşhis etmek amacıyla yazılmadığının altını çizmekle birlikte sizin için birer yol haritası oluşturabilir.

Giriş Tarihi: 23.06.2022 14:44 Güncelleme Tarihi: 23.06.2022 14:45
Burcunuza göre yatkın olduğunuz hastalıklar! Özellikle bu burçlar dikkat etmeli...
Sesli dinlemek için tıklayınız.

Kişiler arası iletişimler, günlük yaşantıda sahip olunan alışkanlıklar ve yaşam tarzınız kişiliğinizle doğru orantılıdır. Burcunuz ise kişiliğinizi belirleyen önemli faktörlerden biridir.

KOÇ BURCU

Koç burcu, baş, beyin ve yüzle ilişkilendirilir. Enerji olarak ise baş bölgesinde bulunan üçüncü göz ve taç çakrası olan Mars gezegeni tarafından yönetilmektedir.

Bu nedenle koç burcu, baş ağrısı ve hatta migrene ve felce yol açabilecek zihinsel strese sahip olma eğilimindedir. Aynı zamanda aşırı strese maruz kaldıklarından saç dökülmesi problemi de yaşayabilirler.

BOĞA BURCU

Boğa burçları ise boyun, kulaklar ve boğaz ile yakından ilişkilendirilir. Enerjisini ise boğaz çakrasından almaktadır.

Boğaz bölgesi dendiğinde akla ilk olarak tiroit bezi ya da KBB ile ilgili sorunlar akla gelmektedir. Bu nedenle boğa burçları soğuk algınlığı, boğaz ve kulak ağrısı gibi sorunları çok sık yaşayabilirler. Tiroid ile olan yakın ilişkisinden dolayı da boğa burçları çok hızlı kilo alıp çok hızlı verebilir.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

İKİZLER BURCU

İkizler burcu akciğer, omuzlar, kollar ve eller olarak vücudun üst bölgesiyle ilişkilendirilmektedir Kalp çakrasının enerjisini yayan ikizler, solunum güçlükleri, bağışıklık problemleri yaşayabileceği gibi ateş ve sinir sistemi hastalıklarından da oldukça muzdarip olabilir.

YENGEÇ BURCU

Göğüs ve mide ile ilişkili olan yengeç burçları vücudun orta bölgesini temsil etmektedir.

Aşırı duygusallığa yatkın olan yengeçler, depresyona oldukça meyillidir ve duygusallıkları aşırı yemelerine, bunun sonucu olarak ise sindirim sisteminde bozukluklara yol açabilir. Kalp ve karın çakrasının enerjisine sahip yengeç burcu, depresif hissettiğinde aşırı yemek yiyebilir ya da hiçbir şey yememeyi tercih edebilir.

ASLAN BURCU

Aslan burçları, kalp, sırt, omurga ve kan ile yakından ilişkilidir. Kalp ve kök çakrasından enerji almaktadır.

Genel olarak tansiyon ve kalp sağlığı üzerinde sorunlar yaşabilecekleri gibi kalp çarpıntısı şikayetinden de sıkça söz edilebilir. Ateş elementinin bir burcu olan aslan, kendini kontrol altında tutmayı öğrenmelidir.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

BAŞAK BURCU

Yönetici gezegeni Merkür olan başak burcu, karın ve bağırsaklarla yakından ilişkilidir. Enerjisini ise tahmin edilebileceği gibi karın çakrasından almaktadır.

Başaklar hayatları boyunca zaman zaman sindirim sistemi rahatsızlıklarına ve yeme bozukluklarına yatkın hale gelir. Tükettiği gıdalarda da sıkça sorun yaşayan başaklar, genelde yeme düzenlerini koruyamaz ve ya çok sağlıklı ya da çok sağlıksız beslenme eğiliminde olabilir. Burada temel anahtar ise dengeyi tutturabilmektir.

TERAZİ BURCU

Böbrekler, adrenal bezler ve cilt terazi burcunu yakından ilişkilendirilir. Enerjisel olarak kök ve göbek altı çakrası ile ilişkilendirilir ve Venüs gezegeni tarafından yönetilir.

Teraziler, hassas bir cilde sahip olma eğilimindedir ve ciltlerini nemli tutmaları büyük önem taşımaktadır. Sadece beslenme sorunlarından değil aynı zamanda kararsız olduklarından dolayı da diyetlerine çok dikkat etmesi gereken teraziler en çok mide sorunu yaşayan burçtur.

AKREP BURCU

Akrep burcu mesane ve kök çakrayla yakından ilişkilidir. Dikkatli olmazsa mesane enfeksiyonlarına yakalanma riski yüksek olabilir bu nedenle beslenmesine dikkat etmesi önemlidir. Aynı zamanda cinsel hastalıklara da yakalanabilir.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

YAY BURCU

Yay burçları, kalça, uyluk, siyatik sinirler ve görme ile yakından ilişkilidir. Bu nedenle yay burçları gözleriyle alakalı sorunlar yaşayabilir ve böyle bir durum olursa tedavi görmeleri büyük önem taşımaktadır. Aynı şekilde görme sorunlarından dolayı kazalara daha yatkın da olurlar.

OĞLAK BURCU

Kemikler, dişler, cilt, eklemler ve dizler oğlak burcuyla ilişkilendirilmektedir. Kemiklerde kırılmalara yatkın olan oğlaklar, özellikle spor yapıyorlarsa kemik ve bağlarına ekstra özen göstermelidir.

KOVA BURCU

Başta kan dolaşımı olmak üzere kova burçları alt bacak ve ayak bilekleri ilke ilişkilidir. Bu nedenle varis gibi sorunlarla sıkça karşılaşan kovalar arada bacaklarına masaj yapmayı ihmal etmemelidir. Aynı zamanda ayak bükülmelerini de çokça yaşayan kovalarda bu durum ağrılara neden olabilir.

Sesli dinlemek için tıklayınız.

BALIK BURCU

Balıklar, sinir sistemi, talamus, ve ayaklarla ilişkilendirilir. Endişeli bir yapıya sahip olan balıklar nefes egzersizleri yapmaya özen göstermelidir. Bu onların bağışıklığını geliştirmesine de yardımcı olur.

SON DAKİKA SON DAKİKA