Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA

Yükselen burcumuz, kişilik özelliklerimizi ve yeteneklerimizi tanımlar. Doğum anımızda ufukta yükselmekte olan burç yani yükselen burcumuz yaşamımızı büyük oranda etkiler. Yükselen burcunuzu öğrenmek için doğum bilgilerinizi ( gün/ay şeklinde doğum tarihi, doğum saati ve cinsiyet) aşağıdaki tabloya girin, sonucunuzu öğrenin.

Cinsiyet Seçiniz:
Doğum Saatiniz:
:
Doğum Tarihiniz:
/ /
Doğum Yeriniz:

Sabah.com.tr'nin yükselen burç hesaplama aracını kullanarak, "Yükselen burcum nedir?" konusundaki merakınızı giderebilirsiniz. Yükselen burç bulma işlemi, doğduğunuz anda ufuk çizgisinden yükselen burca göre yapılır. Dolayısıyla hesaplama yapılırken doğum saati, tarihi ve yeri gibi bilgilere bakılır. Bununla birlikte yükselen burç öğrenme hesaplaması için kişinin cinsiyeti de dikkate alınır.

YÜKSELEN BURCUNU ÖĞREN

Yükselen burcunuzu yukarıdaki hesaplama aracını kullanarak öğrenebilirsiniz. Burçların yükseleni kişinin öz burcu kadar önem taşımaktadır. Yükselen burçlar, ortalama iki saatte bir değişiklik gösterir. Burç yükseleni hesabı için yukarıdaki ilgili kısımları doldurabilirsiniz. Yükselen burç bulma aracında yer alan cinsiyet, doğum tarihi ve doğum saati bilgilerini doğru bir şekilde doldurduktan sonra "Yükselen burcunu hesapla" butonuna tıklayabilir ve bu sayede hesaplama işlemini tamamlayabilirsiniz. Yukarıdaki aracı kullan ve yükselen burcunu bul!

YÜKSELEN BURÇ NASIL BULUNUR?

Yükselen burç nasıl hesaplanır sorusu şu şekilde cevaplanır; hesaplama işlemi sırasında öncelikle kişinin doğduğu yerin coğrafi koordinatları ve doğum tarihi ile saati kullanılır. Bu sayede gökyüzündeki yıldızların haritası oluşturulur. Bu haritadan yola çıkılarak ufuk çizgisinden yükselen burç bulunur ve hesaplama işlemi tamamlanır.

BURÇ YÜKSELEN HESAPLAMA ARACI SONUCU DOĞRU MU?

Yükselen burç hesaplama aracında sizden istenen doğum yeri ve zamanı bilgilerini doğru girdiğiniz takdirde elde edeceğiniz sonuç kesinlik taşıyacaktır. Hesaplama aracı ile gökteki cisimlerin konumu detaylı olarak hesaplanır, dolayısıyla sonuçlar da kesinlik yansıtır. Bununla birlikte yaz saati uygulaması gibi detaylar da Sabah.com.tr'nin yükselen burç hesaplama 2020 aracında dikkate alınmaktadır.

YÜKSELEN BURÇ NEDİR?

Yükselen burç, doğum tarihi ve saati dikkate alınarak yapılan hesaplama ile ortaya çıkan burca denir. Yükselen burcu, doğum anında güneşin doğuş istikametinde bulunan göksel bölge olarak tanımlanır. Farklı bir tanımlamaya göre ise yükselen burç ne demek sorusu, gökyüzündeki 12 yıldız bloğunu simgeler olarak açıklanır. Bu bilgiler ışığında yükselen burç hesaplama işlemi ile yükseleninizi öğrenmek ve bulmak için elinizde net bir doğum tarihi ile saati bilgisinin olması gerektiğini söylemek mümkündür. Aksi halde hesaplama işlemi doğru sonuç vermez.

YÜKSELEN BURÇ YORUMLARI

Yükselen burçlar, kişilerin karakteristik özellikleri ile hayata karşı bakış açılarını gösterir önemli bir simge olarak kabul edilir. Yükselen burçtan yola çıkılarak bir kişinin olayları değerlendirme şekli, kişilere ve durumlara yüklediği anlam gibi konular hakkında çıkarımda bulunmak mümkündür. Yükselen burç, çevreyle olan iletişimi, doğal olarak da para, aile, aşk ve sağlık gibi olgularla kurulacak olan iletişimi yansıtır.

Yükselen burç hava grubundan ise;

Kişinin meraklı, arkada canlı ve sözlü ifadede kendini iyi bir şekilde yansıtabilir, zihinsel olarak hızlı bir kimse olarak tanımlanır. Kişinin en çok zorlandığı şeylerden bir tanesi her işte bir mana aramaktır.

Yükselen burç ateş grubundan ise;

Kişi kendinden emin ve eylem odaklı bir kimsedir. Birinci önceliği dünyada iz bırakmaktır. Hayatı bu doğrultuda yaşayan kişi, büyük bir canlılık ve fiziksel enerjiye de sahiptir.

Yükselen burç toprak grubundan ise;

Kişi materyalist bir kimsedir. Dünyevi maddelere odaklanma eğiliminde, hayata karşı kararlı bir yaklaşıma sahiptir.

Yükselen burç su grubundan ise;

Kişi, çevresinden kolaylıkla etkilenebilen duyarlı bir kimsedir. Duyguları hayatına yön veriyor ve kişi bu durumdan dolayı zorluklar yaşıyor olabilir.

YÜKSELEN BURÇ ÖZELLİKLERİ

Astrolojide yer alan 12 burcun her bir tanesi, bir evi temsil eder. Bu burçlar aynı zamanda kendi içinde de ayrışır. Yükselen burç uyumu, doğum haritasına göre yapılan hesaplama doğrultusundaki yükselen burç tanımlarına göre belli olur. Astrolojiye ilgi duyanlar özellikle yükselen burç özelliklerine göre nasıl biri olduğuna yönelik araştırmalar yapıyor. Peki yükselen burcunuzun özelliklerine göre nasıl birisiniz?

Yükselen bur, kısa tanımıyla kişilerin zihinsel kapasiteleri olarak tanımlanır. Bu kapasitenin kullanım şekli, insanların kendini ifade etme tarzı kişiliklerini dışarıya yansıtır. Bu değişenleri belirleyen de yükselen burçtur. Şansın hangi alandan geleceği, bahtın nereden döneceği yükselen burç özellikleri ile yorumlanır.

Hayatta yapılan tüm başarılar, yatırımlar, çocukluk yıllarının nasıl geçtiği ve benzeri durumlar yine yükselen burç özellikleri ile belli olmaktadır. Astrolojik olarak simgesi ise ASC olarak ifade edilir. Güneş burcu ile benzer oranda önem taşımakla birlikte herkesin yükselen burcu bulunmaktadır.

YÜKSELEN KOÇ ÖZELLİKLERİ

Yükselen koç burcu özellikleri, kişilerin renkli kişiliklerini yansıtır. Koçlar, iç dünyaları ve doğanın uyumu içerisinde ön plandadırlar. Eğlenmeyi ve çevresindeki insanları eğlendirmeyi severler. Her şeyden çabuk sıkılır, sıkıcı buldukları olaylar ve kişilerden birden uzaklaşmak yerine zamanla kendilerini uzaklaştırmayı tercih ederler. Sıkıldıkları zaman huysuz küçük bir çocuk gibi davranırlar.

YÜKSELEN BOĞA ÖZELLİKLERİ

Yükselen boğa burcu özellikleri, hayatı yaşamayı iyi bilmeleriyle ön plana çıkar. Genellikle sağlıklı ve güçlü bünyeye sahip bireylerdir. Sosyal ilişkilerde nazik, kibar ve son derece uyumludurlar. Arkadaş çevrelerinde çok iyi bir dinleyici olarak bilinirler, zaman içerisinde çok iyi bir sırdaş ve dost olurlar. Zevklerine düşkün, para harcamayı seven ve hayata bir kere geliyorum mottosuyla yaşamlarını sürdüren kişilerdir.

YÜKSELEN İKİZLER ÖZELLİKLERİ

Yükselen ikizler burcu özellikleri, canlı ve neşeli karakterleri ile bilinir. Yükseleni ikizler olan kişiler, birden çok konuya karşı ilgilidir ve bu özellikleri sayesinde birçok işin üstesinden gelebilecek yeteneğe sahiptirler. Dış dünyaya karşı çekici bir görünüm sergileyen yükselen ikizler burçları girdikleri her ortamda dikkat çekmeyi başarırlar.

YÜKSELEN YENGEÇ ÖZELLİKLERİ

Yükselen yengeç burcu özellikleri, duygusallık ve hassas bir karakter olarak tanımlanır. Hisleri oldukça kuvvetli kişiler olan yükselen yengeç burçları, bu yaklaşımı yakın iletişim kurdukları insanlarda da görmek isterler. Çoğu zaman bu bakış açılarından ötürü gereksiz yere kendilerini üzer ve kırılırlar. Gizemli bir duruşa sahiptirler, metafizik gibi konulara karşı ilgi sahibidirler.

YÜKSELEN ASLAN ÖZELLİKLERİ

Yükselen aslan burcu özellikleri arasında aşka karşı sadakatleri ön plana çıkar. Yükselen aslanlar, dürüst kişiliklerinden ötürü çevrelerindeki insanlardan da dürüstlük beklerler. Kendilerine önem verirler, gelişime açıktırlar.

YÜKSELEN BAŞAK ÖZELLİKLERİ

Yükselen başak burcu özellikleri arasında, soğuk görünümleri ve insanlara karşı mesafeli duruşları ön plana çıkar. Güven onlar için en önemli şeylerden bir tanesidir, bu sebeple adımlarını sağlam atmak için ince eleyip sık dokurlar. Hayır demeyi bilirler. Hatta bu kelimeyi en sık kullanan burç oldukları söylenir.

YÜKSELEN TERAZİ ÖZELLİKLERİ

Yükselen terazi burcu özellikleri arasında gezmeyi seven yapıları ön plana çıkar. Arkadaşları için düşünmeden fedakarlık yapmayı göze alabilen yükselen teraziler, aynı yaklaşımı karşılarındaki kişiden de beklerler. Eğlenip gezmeyi, seyahat etmeyi çok severler.

YÜKSELEN AKREP ÖZELLİKLERİ

Yükselen akrep burcu özellikleri arasında hayatlarının tam anlamıyla bir savaş alanı olduğundan bahsetmek yanlış olmaz. Tüm duyguları uçlarda yaşar, iyisiyle kötüsüyle her olaydan fazlasıyla etkilenirler. Kendilerine olan güvenleri sayesinde her ortamda dikkat geçer, kolayca fark edilirler.

YÜKSELEN YAY ÖZELLİKLERİ

Yükselen yay burcu özellikleri, iki farklı şekilde değerlendirilir. Bir grup oldukça sessiz ve sakin bir yapıya sahipken kimi yükselen yaylar ise iletişimi kuvvetli ve sosyal çevreleri gelişmiş insanlardır. Her insanın hayatında yaşanan iniş ve çıkışlardan yükselen yay burçları daha fazla etkilenir, bu sebeple pek çok kayba uğrayabilirler.

YÜKSELEN OĞLAK ÖZELLİKLERİ

Yükselen oğlak burcu özellikleri, başarı odaklı kişilikleri ile bilinir. Her işi en ince ayrıntısına kadar düşünen yükselen oğlak burçları, adımlarını buna göre atar ve arkadaşlarını bu şekilde seçerler. Gelip geçici heveslerden uzak dururlar, zeki insanlarla iletişim kurmayı tercih ederler. Kuşkucu bir yapıları vardır, kimseye kolay kolay güvenmezler.

YÜKSELEN KOVA ÖZELLİKLERİ

Yükselen kova burcu özellikleri arasında en belirgini dürüstlüktür. Yükselen kova burcuna sahip kişiler idealist tavırları, olaylar karşısında sergiledikleri soğukkanlı duruşları bilinirler. Çabuk çözüm üretme yeteneğine sahiptirler, sıra dışı bir tarzları vardır.

YÜKSELEN BALIK ÖZELLİKLERİ

Yükselen balık burcu özellikleri arasında en belirgin olanı sakin kişilikleridir. Buna rağmen iç dünyalarında fırtınalar koparlar. Yaşadıkları duygu değişimlerini dışarıya yansıtmaz, hayallerini her zaman ön planda tutarlar. Geleceğe dair çok fazla plan kurmaz, hayatı akışında yaşamayı tercih ederler. Duyarlı kişilerdir, insanlara karşı son derece yardımsever davranırlar.

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

BUGÜN DOĞANLAR İÇİN PUSULA

BURÇ HESAPLAMA

Doğum Gününüz

BURÇ UYUMU HESAPLAMA

Burcunuzun ve onun burcunun aşk hayatınıza etkisi ne olur? Burcunuz Onun Burcu
SON DAKİKA