Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başörtüsü artık saç dökmeyecek

Başörtüsünün, saçları havasız bırakması ve sıcaklarda aşırı nem nedeniyle bakteri ile mantar üretmesi sonucu saç dökülmesini artırmasına karşı, tamamen bitkisel formüller kullanılarak şampuan üretildiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 23.7.2013 15:33 Güncelleme Tarihi: 23.7.2013 15:41
LTS Teknoloji Grup tarafından üretilen Revox marka şampuanın İsviçre'de bağımsız ve AB'den yetkili Enstitüsü'nde yapılan etkinlik testinde başörtülü kadınların sürekli ve düzenli kullanımı durumunda saç dökülmesini hiçbir yan tesir göstermeden engellediği sonucuna varıldı. Ankara'da çok sayıda başarılı projeye imza atan LTS Teknoloji Grup'un Başkanı Talat Sam, yapılan bir araştırmaya göre Türkiye'deki oranı yüzde 70'lere ulaşan başörtülü kadınların en fazla şik'yet ettikleri sağlık sorunlarından birinin saç dökülmesi olduğundan yola çıkarak, bu alanda bünyelerindeki Geomass ARGE laboratuarında çalışmalara başladıklarını bildirdi.

ÖZÜNDE 18 BİTKİSEL EXTRACT VAR

Yıllar süren çalışmalar sonucu çok sayıda bitki formülü kullanarak, başörtüsünün neden olduğu havasızlık, sıcak nedeniyle artan nem ve buna paralel bakteri ile mantar oluşumunu engellemenin formülünü bulduklarını ifade eden Sam, şunları söyledi: 'Sağlıklı bir insanın günlük ortalama 100-150 saç teli dökülürken bu sayının başörtülü kadınlarda 250'lere kadar ulaştığı belirtilmektedir. Özel olarak seçilmiş emsalsiz bitkisel aktiflerle formüle edilen ve tamamen naturel olan Revox marka şampuanımızın üretiminde yoğun oksijenle deionize edilmiş su kullanarak saç foliküllerinin arınarak beslenmesi ve canlanmasını sağladık. Çünkü başörtüsü kullanılan saçlı deride kan dolaşımı yeterli oksijen ve hava alınmaması nedeniyle diğer kadınlara göre daha az olmakta ve bu da saç dökülmesini artırmakta. Uzun süre araştırarak bir araya getirdiğimiz ve ürünün prospektüsünde yer verdiğimiz 18 adet bitkisel extract ve Geomass ARGE'nin patentli Revox Complex'in özel su ile birleşmesi ile çıkan Revox'un etkinlik testlerinde başörtülü kadınlarda sürekli ve düzenli kullanım durumunda saç dökülme sorununu hiçbir yan tesir göstermeden önlediği, saçlara ekstra parlaklık, canlılık ve elastikiyet getirdiği, kepek oluşumunu azalttığı ve yenilenmesini engelliği belirtildi.'

SAÇ KURUTMA MAKİNESİNİN ZARARINI İSVİÇRE'NİN MEŞHUR PİNOT NOİR ÜZÜMÜ İLE ÖNLEDİLER

Avrupa'nın en önemli kuruluşlarından 'Swiss Certification' belgesi almayı başaran Revox şampuanın, Avrupa'nın tanınmış otoritelerinden Dr. Volker Kahlhofer ile Dr. Erhard Diawald'ın önerdiğini vurgulayan Talat Sam, şöyle devam etti: 'Revox ayrıca, içeriğinde bulunan ve organik bezelyeden kazanılan bir aktif olan Pisum Sativum Sprout Extract sayesinde yeni saç büyümesini başlatmak için gerekli olan spesifik sinyal moleküllerinin gönderilmesini ve böylece 4 ila 7.2 arasındaki saç büyüme katsayısına ulaşılmasını sağladı. Revox, duş sonrası başörtülü kadınların saçların nemli kalmaması için saç kurutma makinesini daha fazla kullanmasının olumsuz etkilerini de giderdi. Ürünümüz içeriğinde bulunan Vitis Vinifera Seed Extract'ın muhteviyatındaki İsviçre'nin meşhur Pinot Noir üzümünden kazanılmış aktif sayesinde özellikle saç kurutma makinesinin verdiği zararı da önlüyor.'

MİLYONLARCA KADININ DERDİNE ÇARE

Talat Sam, özellikle yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle başörtülü kadınlar için büyük sorun olan saç dökülmesini önleyici formül geliştirmenin onurunu yaşadıklarını belirterek, 'Dünya çapında toplam 3 sertifikaya sahip patentli ürünümüz Revox şampuan, başörtüsü nedeniyle saçları dökülenlerin derdine derman olacak. Sadece ülkemizde milyonlarca kadında huzursuzluk yarattığını, hatta psikolojik sorunlara yol açtığını düşünürseniz bünyemizdeki Geomass ARGE laboratuvarımızdan çıkan bu ürünün ne denli önemli olduğu sonucuna varılır' dedi.

Sam, ayrıca, üretim maliyetini düşürmeye yönelik kullanılan bazı kimyasalların sağlıklı, saçlı derideki büyüme fazının dejenerasyona girmesini sağladığına da işaret ederek, çok ucuz, merdivenaltı ve sertifikasız ürünlere karşı uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başörtüsü artık saç dökmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN