Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaman nokta tercihler yapmış

Alper, Alves ve Kadlec, ihtiyaca karşılık verecek isimler mi?
Üç transfer de "mecburi" isimler. Alper, Türkiye'de alınabilecek oyuncular arasında tekti. Yobo'nun sakatlığı bir stoper, Hasan Ali'nin alternatifsiz olması da sol bek ihtiyacını doğurdu. Üç oyuncu da milli. Alves ilerlemiş yaşına rağmen Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir takım için tecrübe açığını kapatacak oyuncu. Sanırım Aykut Kocaman "nokta" tercihler yapmış. Niye diyeceğimiz isim yok. Tek eksik olan ön anlaşma imzalanan Holmen'den yönetimin vazgeçmesi. Bu da "bilen" ile "bildiğini zanneden" arasındaki farkı ortaya koyuyor... Yarası olan gocunsun.

SOW GİDERSE CARDOZO GELİR
Gidecek isimler konusunda belirsizlik sürüyor. Bu durumu nasıl değerlendirsiniz?
Sanırım Stoch kalacak. Bu konuda bir karar var. Krasic için Fenerbahçe tok satıcıdır. 10 yabancı hakkı dolmadı. Ama Moussa Sow için ciddi talepler olduğunu biliyoruz. Kulüp de, oyuncu tarafı da "ayrılış" yönünde sinyaller vermedi. Ama Liverpool'un bu transfere çok hevesli olduğunu, Sow'un gitmesi halinde, bu parayla Cardozo'nun alınacağını kulüp içindeki herkes biliyor.

YANAL'DA TAKTİK UYGULANIYOR
Ersun Yanal ile anlaşıldı ama resmi bir açıklama yok. Bu yeni sezon hazırlıklarını nasıl etkiler?
Sezon 1 Temmuz'da açılacak. Transfer yapılıyor. Ersun Yanal'ın da bu isimlere onay verdiğini duyuyoruz. İki taraf arasında bir problem yok, yeni sezonda takımın başında Yanal olacak. Her belirsizlik, peşinden dedikoduyu ve endişeyi getirir. Aykut Kocaman'ı istifa ettirirken, bugünlerin hesaplandığından eminim. Yanal son anda açıklanacak ve yıpratılmasına izin verilmeyecek. Bilinen ve genelde tutan bir Aziz Yıldırım taktiğidir bu.

UEFA KARARLARI ETKİLEMEZ
F.Bahçe, UEFA'ya yapacağı savunmanın hazırlıkları içinde. Nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?
UEFA hiçbir yeni karar vermese bile, F.Bahçe'nin "şike yapmaya teşebbüsten" TFF tarafından suçlu bulunan iki yöneticisi var. Kamuoyunu Türkiye'deki dinamiklerin istikrarsızlığını bahane ederek bir türlü ikna etmeyi başarabilirsiniz. Ama Avrupa futbolunun patronu bir karar verirse, inandıracak kimseyi ancak akrabalarınızdan ve biat edenlerinizden bulursunuz. UEFA kararlarının F.Bahçe'yi etkileyeceğini düşünmüyorum. Oradakiler de kişiler ve kurumları ayıracaklardır. Anlaşılan o ki; M.Ali Aydınlar, F.Bahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne göndermeyerek büyük bir tehlikeden kurtarmış. İki kere yaptırım yapamazlar. Bundan sonraki gelişmeler Disiplin Kurulu'ndaki isimler için endişe yaratabilir.

 AZİZ YILDIRIM BIRAKIP GİTMEZ
Aziz Yıldırım'a bir ceza çıkması halinde neler değişir?
İki yıllık UEFA suskunluğuna bakınca, adamların bu olayların sorumlusu olarak gördükleri Aziz Yıldırım'ın uzaklaşmasını beklediklerini anlıyoruz. Aziz Yıldırım Disiplin Komitesi'ni, olmazsa UEFA Tahkim Kurulu'nu ikna etmek zorunda. Daha vahim gelişmeler olursa, TFF kararını gözden geçirmek zorunda kalırsa, bu kez Türk futbolunun durumu tartışılır. Ben Aziz Yıldırım'ın kendi isteği ile başkanlığı bırakmayacağından eminim. FIFA yaptırımı da kanunen O'nu görevden alamaz. Yıldırım'a rakip görülüp de Haysiyet Divanı'nın cezalandırmadığı tek isim; M.Ali Aydınlar. Yıldırım'ın rakibi olan, henüz ortaya çıkmayan Ali Koç önemli bir alternatif. Eğer ceza almazsa Ali Yıldırım da üçüncü alternatiftir. Üçünden biri Fenerbahçe'ye başkan olur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaman nokta tercihler yapmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN