Google uygulamalarını doğrudan App Gallery'den indirebildiğiniz telefon: Huawei nova 12s

Google uygulamalarını doğrudan App Gallery'den indirebildiğiniz telefon: Huawei nova 12s

29.04.2024 | 18:52

Düşük ışığa bile aldırış etmeden  akıllı telefonların ön kameraları selfie çekmeye devam ediyor. Huawei Nova 12S tam olarak karanlıkta bile daha çok arkadaşı ön kameranın heyecanında buluşturuyor. Huawei nova 12s'de Google Play'e doğrudan AppGallery üzerinden aratılarak ulaşılabiliyor ve istenen her uygulama yüklenebiliyor.

Akıllı telefonlarda fotoğraf ve video alışkanlıkları değişiyor. Maliyetler artarken fiyat performans oranı yüksek ve güncel uygulamalarla sorunsuz bir deneyim yaşatacak telefon öne çıkıyor. Huawei Nova 12S tam olarak değişen alışkanlıklara göre tüm açıkları kapatarak fiyat performans oranıyla cüzdanından çıkanın karşılığını veriyor. Yaşadığımız kullanıcı deneyimini kısaca değerlendirecek olursak; kameranın hem selfie hem de portre modundaki başarısı, 7 milimetreden ince oluşu, hafifliği ve kullanıcının elde ettiği fiyat performans başarısıyla dikkat çekiyor. Daha çok arkadaşı ön kameranın geniş açısında buluşturması selfie sevenleri memnun etmeye yetiyor. Neredeyse amiral gemisi telefonlarda olan bu başarı kullanıcıyı memnun etmeye yetiyor. Bir önceki nesile göre, kameralar, hızlı şarj yeteneği ve tasarımdaki inceliği dikkat çekmeye yetiyor.

İNCE GÖVDE EFEKTİF EKRAN ORANI

Huawei telefonlar için kurulumda yaşanan ekstra adım ortadan kalkması iyi oldu. HUAWEI EMUI 14 ile artık Google uygulamaları doğrudan AppGallery üzerinden, ekstra bir işleme gerek kalmadan yüklenebiliyor. Artık sanal cihaz kurulumu gerekmiyor. Böylece Google uygulamaları doğrudan cihaz üzerinden çalışıyor. Nova 12 S'in en dikkat çeken özelliği ise 6.88 mm inceliği ve 6.7 inç 120 HZ'lik OLED ekranı olduğunu söylemeliyim. Ayrıca ince çerçevesinin karşılığını yüze 93.4'lük ekran gövde oranıyla veriyor. Tüm bu incelik ona 168 gram ağırlıkla cebinizde taşırken bile unutma hissi veriyor.

KAMERANIN GENİŞ BAKIŞI

Nova 12S'in ön ve arka kamerası ultra geniş açı sayesinde dar yerlerde doğru açı yakalamanızı sağlarken, daha çok arkadaşınızı selfie kamerasına sığdırabiliyorsunuz. 50 MP Ultra görüş kamerası daha iyi ışık toplaması düşük ışıkta oldukça başarılı sonuç veriyor.

Sahip olduğu sensörler daha çok ışığı toplamasına katkı sağlıyor. QPD tam piksel hassas odaklanma, 10 kanallı renk sıcaklığı sensörü, Lazer odaklama sensörü başarılı sonuçların arkasındaki detaylar. 112 derecelik 8MP Ultra Geniş Açı, yemek veya çiçek detaylarını çekerken 2santimden makro kamera başarısı onu rakiplerinin önüne çıkarıyor. Yine 100 dereceye ulaşan 60MP Ultra Geniş portre kamerası yüzleri tanırken fotoğrafı çekiyor. 4K video kaydı sayesinde çekim standardını daha yukarı taşıyor. Farklı çekim modları, gece çekimlerindeki başarısı fiyat sınıfından beklenmeyecek bir başarı gösteriyor.

EKOSİSTEME KOLAY ULAŞ

İki ayrı pencereden uygulama ekosistemine ulaşmak ortadan kalkınca kullanıcı için daha pürüzsüz deneyim oluşuyor. Google Play'e doğrudan AppGallery üzerinden aratılarak ulaşılabiliyor ve istenen her uygulama yüklenebiliyor. WhatsApp doğrudan Google Drive üzerine yedeklenebiliyor. Google, YouTube, Instagram, Twitter (X), Whatsapp, Google Calendar, Google Meet, Gmail, Google Sheets, Google Docs, Google Slides, Google Drive gibi 30 uygulama doğrudan destekleniyor. Bunlar haricindeki diğer tüm uygulamalar istenirse AppGallery üzerinden Google Play araması yapılarak, doğrudan Google Play üzerinden cihaza indirilip kullanılabiliyor. GBox yüklenmesi istenebiliyor ancak GBox da artık farklı çalışıyor. Herhangi bir üçüncü taraf buluta veri gönderilmesine gerek kalmadan doğrudan ve sadece cihaz üzerinde çalıştığı gibi, yüklenen uygulamalar GBox içine değil, doğrudan telefona yükleniyor.

Nova 12S'in 24 bin 999 TL'lik etiket fiyatına 4 bin999 TL değerinde FreeBuds 5 hediye ediliyor. Ayrıca 2 bin 599 TL değerinde 12 Ay Ekran Hasarı Garantisi hediye edilmesi en çok korkutan ekran kırılma olayında yüreğinize bir nebze su serpiliyor. 800 TL kupon fırsatı da kullanıcıyı memnun etmeye yetiyor.

Şarjın beklemeye tahammülümüz yok

Uçağa, vapura binmeden bir kahve içerken 15 dakikada 66W SuperCharge Turbo 2.0 özelliği ile sıfırdan yüzde 60 şarj etme şansı sunuyor. Böylece yolculuk sırasında pilin bitme derdi ortadan kalkıyor. Cihazın inceliğine rağmen 4 bin 500 mAh pil kapasitesi ihtiyacınızı karşılamaya yetiyor. HUAWEI EMUI 14 işletim sistemi sayesinde telefondan pürüzsüz bir deneyim elde etmeyi sağlıyorsunuz.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

SON DAKİKA