ENGİN ARDIÇ
ENGİN ARDIÇ

Haybeciler

Bu memlekette seçimden sonra "başbakan diye bir şey" olacağını sananlar var...
Bazı kişiler de mecliste çoğunluğu ele geçirirlerse "iktidar olacaklarını" sanıyorlar...
Farkında değiller. "Eskiye göre" düşünmekten kendilerini alamadılar.
Hatta referandumdan önce Kılıçdaroğlu "ya cumhurbaşkanıyla başbakan arasında sorun çıkarsa" demişti de, CHP amigosu yazarlar "efendim aslında meclis başkanı demek istedi, heh heh heh" diye gırgır çukurundan kendisini kurtarmaya çalışmışlardı...
Bu arada, Kemal Bey'in İlhan Kesici'yi değil de Meral Akşener'i "çatı adayı" yapacağına dair iddialar da var. Her iki ihtimali de burada tartışmıştık.
Eh, "bozkurt işareti yapan solcu lidere" elbette Meral Hanım daha çok yakışacaktır. Bu da, oy verecek birçok dıngıl komüniste kapak olur.
Birini ya da ötekini aday göstermek, "ben bu seçimi kazanamayacağımı biliyorum" anlamına gelecektir.
Haa bakınız Deniz Baykal'ı aday gösterseydi iş daha bir ciddiyet kazanırdı...
Erkek adam, parti başkanı olarak kendisi adaylığını koyar.
Ana muhalefet lideri iktidara oynamayacaksa neye oynayacaktır, çarşamba günü hanımlara, cumartesi matinesinde de umuma mı?
Kazanamayınca da siyasi hayattan çeker gider, Batı'da olduğu gibi.
600 kişiye çıkacak mecliste Kemal Bey'in görüp göreceği rahmet 200 dolaylarında bir milletvekili sayısıdır.
İktidar da meclis çoğunluğu da AKP'de kalacak, fakat Kemal Bey koltuğunda lök gibi oturacaktır.
Erkek adam, "gayrımeşru" saydığı anayasaya göre yapılacak bir seçime girmez. Aday da göstermez, partiyi de sokmaz. Tavır koyar.
Fakat o zaman da parti içi siyasi haybeciler kıyameti koparırlar.
Hani "adam sandığımız" bazı muhalifler...

***

Ey gaziler

"Ne yazık ki yürüyüş sırasında rahatsızlık geçirenlere de rastlanıyor. En çok ayak tabanında ve tırnaklarda uzun yürüyüşlere bağlı 'tırnak batması', 'ayakta su toplaması' gibi." (Cümle düşüklüğü yazarına aittir.) "(...) sol ayak başparmağının tırnağını çektirmek zorunda kalmış.
(...) Ayaklarımızı tuzlu suda bekletiyoruz akşamları, pansuman yaptırıyoruz, Batikon'la temizliyoruz, antibiyotikli kremler sürüyoruz. (...) yürümeden önce ayaklarına limon sürüyor."
İmza: CHP amigosu bir gazeteci

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN