YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

"Kore dizisi istiyoruz"

Köşemize ulaşan okur mektuplarından anladığım kadarıyla Kore dizilerine ilgi gösteren çok büyük bir izleyici kitlesi var.
Okurumuz Dilek Bulut da onların taleplerini seslendirmiş:
"Merhaba Yüksel Bey; televizyon programları konusundaki yapıcı eleştirilerinizi beğenerek okuyorum. Buradan sizin aracılığınızla televizyon sahiplerine sesleniyorum:
30'una yaklaşan bir genç olan ben ve arkadaşlarım artık gündüz televizyon izlemiyoruz.
Niye dersiniz?
Temcit pilavı gibi hep aynı dizilerin tekrarlarını görmekten bıktık da ondan.
Gündüz gençlere hitap eden hiçbir şey yok. Yapımcılar bence gençlerin nabzını tutmuyor. Biz gençler; evlilik dışı ilişkileri anlatan dizilerden, sanki dünyada başka kız yokmuş gibi iki kardeşin bir kızdan hoşlandığı öykülerden bıktık. Kore dizilerinde olduğu gibi biraz daha bizim kültürümüze yakın, daha temiz duyguları barındıran romantik diziler istiyoruz.
Bir de TRT tekrar uygun saatlerde Kore dizisi yayınlasın lütfen.
Memlekette herkes çok seviyor Kore dizilerini. Geçen günlerde bir kanal patronu "Yazın dizi izlenmiyor, yarışma izleniyor" diyordu. Bunu neye dayanarak söylüyor anlamadım. Türkiye'nin çoğunluğunun tatile çıkamadığını ve gündüz işten sonra tekrar eve gittiğini unutuyor herhalde. Lütfen kanallar biraz halka insin ya da şu reyting cihazları biraz daha halkı temsil eder hale gelsin. Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama dolmuşum galiba."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN