YÜKSEL AYTUĞ
YÜKSEL AYTUĞ

Uzaklarda Arama

Yeni sezonda sinemada bolca hareket ve bereket olacak. Benim en fazla merak ettiğim film ise Türkan Şoray'ın yönetmenlik koltuğuna oturduğu Uzaklarda Arama adlı yapım. Çekimleri yedi haftadır Muğla'da devam eden filmin setinden sinemamız adına son derece umut verici haberler geliyor. Bir kere oyuncu kadrosu müthiş. Her biri oyunculuk tartısında çokça ağır çeken Mustafa Uğurlu, Fırat Tanış, Mehtap Bayri, Kaan Urgancıoğlu, Ekin Türkmen ve Fatih Al'ın da aralarında bulunduğu pek çok yıldız bir araya gelmiş. Eşref Kolçak ve Suna Selen gibi devler de bu lezzetli pastanın üstündeki çilekler olmuş. Yağmur Ünal'ın, annesinin yönetiminde kamera karşısına geçmesi ise filme ayrı bir renk ve heyecan katıyor. Filmin naif hikayesi, tam da Türkan Şoray gibi bir duygu insanının yoğuracağı hamur kıvamında. İşte sırf bu nedenle filmden son derece umutluyum. Zira Türkan Şoray'ın bulunduğu pek çok farklı ortama bizzat şahitlik ettim. Altın Portakal'da jüri başkanlığı yaptığı salonlara girişte oluşan muazzam sevgi seli, açılışlarda, imza günlerinde yaşanan izdiham gözlerimin önünde. Neredeyse yarım yüzyıl boyunca insanlardan aynı sevgi ve coşkuyu, daha da önemlisi saygıyı görmek öyle her sanatçıya nasip olmaz. Bunda Şoray'ın o ürkek, masum, sahici duygusallığının rolü çok büyük. Türkan Şoray, sevenleriyle kurduğu bu duygusal bağı her geçen gün biraz daha güçlendiriyor. Öyle ki, 'Bu dünyada kimse Sultan değil' şarkısını tek başına yalanlayan bir abide gibi...
Bu iki ayaklı yüreğin elinden çıkacak duygusal filmin kötü ya da sıradan olma gibi bir şansı var mı sizce?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN