Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gerçek şu ki insan pek zalimdir. Pek nankördür (İbrahim, 34, İsra, 67) Gerçekten insan, Rabbine karşı nankördür (Adiyat,6) Rabbine nankör olan insan peygamberlere de nankörlük etmiştir. İftira atmış, onları lekelemeye çalışmışlardır.
Sihirbaz, şair, kâhin ve daha birçok kötü sıfatla peygamberleri suçladılar. Yüce Allah Yahudilerin ikaz edilmelerine rağmen peygamberlerini öldürdüklerini bildiriyor.
Verdikleri sağlam sözü bozmalarından, Allah'ın ayetlerini inkâr etmelerinden, peygamberleri haksız yere öldürmelerinden ve kalplerimiz muhafazalıdır demelerinden dolayı başlarına türlü türlü belalar verdik. (Nisa, 155)
Kaynakların verdiği bilgiye göre İsrailoğullarına gönderilen Peygamberlerden Hz.
Zekeriyya, daha sonra da Hz. Yahya toplumları tarafından şehit edilmişlerdir.
Kur'an'da adı geçen Ashab-ı Ress'in de (Kaf, 12) peygamberlerini öldürüp susuz kuyuya attıkları tefsirlerde bildirilmektedir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN