Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethullah Gülen'in Onursal Başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, basın özgürlüğü konusunda bir açıklama yaptı. Bu açıklama, zamanlaması itibariyle, Fazıl Say'a destek gibi değerlendirildi.
Oysa hiçbir ilgisi yok.
Vakıf, siyaset-medya ilişkilerini ve bu sahadaki yozlaşmayı ele alıyor.
Bir yandan siyasi baskıları tenkit ediyor, bunun neticesinde "otosansür" gibi demokrasiye aykırı bir durumun doğduğunu hatırlatıyor; bir yandan da medya sahiplerinin ticari faaliyetlerinin ve devletle yaptığı işlerin basın özgürlüğünü kısıtlayıcı bir niteliğe sahip olduğunu vurguluyor. Ve benim sık sık tekrarladığım bir hususa da parmak basıyor: "Son yıllarda Türkiye'nin gerçekleştirdiği demokratikleşme çabalarının, basın özgürlüğüyle bağdaşmayan gelişmelerle gölgelenmesi, uluslararası arenada Türkiye'nin imajını zedelemektedir" diyor.
Gerçekten de Türkiye, yüz yıldır biriken problemleri çözmeye yönelik adımlar atıyor; okyanusu aşıyor, sonra... Hasan Cemal işini kaybediyor... Ve okyanusu aşan Türkiye derede boğuluyor.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN