Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NAZLI ILICAK

Alamet ve kıyamet

Kimse Erdoğan'ın başarılarını inkâr etmiyor. Ne onu Sultan kılığında kapak yapan Time dergisi, ne de protestocuların haklı sebebleri olduğunu söyleyen New York Times.
New York Times'ta şu satırlara rastlıyoruz: "AKP, ekonomik büyümeyi sağladığı, ordunun gücünü azalttığı, ayrılıkçı Kürt militanlarıyla savaşı sona erdirmeyi hedeflediği için takdir edilmeli. Ancak farklı fikirlere karşı artan hoşgörüsüzlüğü, cumhurbaşkanlığını güçlendirmek amacıyla anayasayı değiştirme planları derin bir kaygı yaratıyor."
5 parmağın 5'i bir değil ki. Başbakan'ı seven de var, sevmeyen de; onu kutsallaştıran da, nefret eden de. Bazı konularda çok başarılı, bazen ise kaygı uyandıracak adımlar atıyor. Kutuplaşma arttıkça, karşılıklı nefretin dozu daha da yükselecektir.
Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN