Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Malatya'ya her gittiğimizde bir fırsat yaratıp mutlaka İnönü Üniversitesi'ne ve Turgut Özal Tıp Merkezi'ne uğruyoruz. Çünkü her gittiğimizde sadece Türkiye'nin değil, dünya tıp aleminin konuştuğu yeni gelişmelerden haberdar oluyoruz. Dünyanın en çok karaciğer nakli yapılan Seul'deki merkezden sonra ikinci hastane konumundaki Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Prof. Dr. Sezai Yılmaz yönetimindeki Karaciğer Nakil Enstitüsü de faaliyetine başladı. Sezai Hoca'nın ve ekibinin karaciğer naklindeki başarısı tıp dünyasında konuşulmasına artık çok alıştık. Şimdi eğitim için yabancı meslektaşlarının biri gelip diğeri gidiyor. En son yaptığımız seyahatte İnönü Üniversitesi Rektörü Cemil Çelik ve hastanenin Başhekimi Mehmet Aslan ile hastane için kampus içinde yapılan konukevini ziyaret ettik. Burası devletin yanı sıra Malatya İşadamları Derneği'nin (MİAD) katkısıyla hayata geçti. Malatyalı işadamlarının her biri bir tane odaya sponsor oldu. Hasta yakınlarının kalacak yeri olmadığı için büyük eziyet çekiyorlardı, bu otelle bu sorun çözülmüş oldu. Bu kez gittiğimizde dikkatimi 'Askıda Oda' çekti. Başka şehirlerden yakınlarını hastaneye getirip de kalacak yeri olmayanların konaklaması için yapılan konukevinin gecelik fiyatı 15 lira. Ama bunu dahi ödeyecek gücü olmayanlar var kuşkusuz. İşte onların ücretsiz kalmalarını sağlamak için yönetim "Askıda Oda" fikrini hayata sokmuş. İsteyenler burada gecelik ücreti ödeyip askıya asıyor ve de ihtiyacı olanlar buradan oda alıp kullanıyormuş. Ne şahane fikir değil mi?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN