Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MELİH ALTINOK
MELİH ALTINOK

Kimdir bu ünlümüz?

Ülkenin yegâne "sol" partisinin lideri olduğunu söyleyip, solculuğunu sergileyeceği o tek günde, 15 Temmuz'da darbeciler halka saldırırken kafasını pencereden bile uzatamayan?
Karıştırdınız mı? Bir iki ipucu daha vereyim.
Türkü, kürdü, sağcısı, solcusu, Sünni'si, Alevi'si 79 milyon sokakta aslanlar gibi darbecilere direnirken onlara "IŞİD'ci" diyen? "Sokağa çıkmayın" diyen Fetullahçı darbecilerin çağrısına ortak olan?
Belediyesi 7 Haziran seçimleri öncesi FETÖ'nün medya yöneticilerini Diyarbakır'da, illegal kanadı da 'den topuklayan Fetullahçı askerleri Kandil'de ağırlayan?
Evet, Selahattin Demirtaş'tan bahsediyorum.
Dün de yine akla ziyan sözlerle gündemdeydi. Şöyle buyurdu;
"AKP, CHP, MHP'nin üst düzey yöneticileri Fetullah ile diyalogdadır ve darbeden haberdardırlar!
Tabii ki HDP aralarında olmaz!"
Sağ olsunlar dün gençler de sosyal medyada kendisine oldukça "doyurucu" cevaplar verdiler.
Sevindirici olan, aralarında Kürt gençlerinin ve dün meclis kürsüsünde Gezi'de hayatını kaybedenlerin resimlerini gösterip kafa kol atmaya çalıştığı "Gezici gençlerin" de olmasıydı.
Evet, üzerinden asla silinmeyecek büyük lekeyi unutturmak için yalanın da büyüğüne başvuran Eş başkan, seni artık "gerçekten herkes tanıyor."

***

Şovmenleri bırakın şehitleri tanıtın
Günlerdir okurdan televizyonlarda yayımlanan bir kamu spotuyla ilgili şikâyetler geliyor. "Tahammül edemiyoruz bu insanları görmeye" diyorlar "Bizimle dalga mı geçiyorlar."
Oturup izledim, hakikaten haklılar.
Siz de görmüşsünüzdür işte. Bir takım sanatçılar, akademikler, gazeteciler falan darbeye karşıyız mesajı vermek için 2 dakika boyunca baş plan sert sert ekrana bakıyorlar.
Tamamına yakını ise sokaktaki halkı ve tepkilerini küçümsemeleriyle meşhur olmuş, daha önceleri darbeye meşruiyet sağlayacak açıklamalar yapmış, Gülen'i yere göğe sığdırmamış, 239 şehide rağmen "tiyatro" diyebilen darbe sessizleri...
Belli ki yetkiler "işte onlar bile karşı" mesajı vermek için bu isimleri seçmişler.
İyi de bu mesajı bize, içeriye değil, hala Fetullahçı darbecilerin manipülasyonlarına inanılan dışarıdaki kamuoyuna versinler. Ecnebi televizyonlarında yayınlatsınlar bu spotu.
Zira içeride halka kimsenin hele hele bu zevatın verecek tek bir mesajı, öğretecek dersi yok.
Kaldı ki artık bu ülkede tek bir ünlü var o da 15 Temmuz gecesi hepimizin canını, malını, geleceğini canı pahasına kurtaran bu halk. Alışın buna ve ona göre muamele edin halkınıza.
Mesela, o gece bu ülke için canlarını veren "ünsüzleri" teker teker herkese tanıtarak yani gerçekten "ünlü olması gerekenlerin" hakkını vererek işe başlayabilirsiniz.
Artık Televole 'sinde yaşamıyoruz.

***

Kim o fareler?
Rus uçağının düşürülmesinin ardından Erdoğan ve Putin St. Petersburg'da bir araya geldiler.
Bu önemli gelişmenin dünyada güçler dengesinin sağlanması açısından pek çok olumlu sonucu olacak.
Ve kuşkusuz pek çok gerçek de ortaya çıkacak!
Benim şahsen en çok merak ettiğim o Rus uçağının düşürülmesine dair neler öğreneceğimiz. Kuşkusuz bu görüşmede Putin'in Erdoğan'a aktaracağı çok gizli enformasyonlar olacaktır.
Hangi işbirlikçiler o Rus uçağını düşürüp darbe öncesi sıkı iki müttefiki birbirinden uzaklaştırdı?
Bu sorunun yanıt bulması, darbenin içerideki kılık değiştirmiş müttefiklerinin ortaya çıkartılması açısından hayati.

***

15 Temmuz için 12 Eylül'ü özlüyorlarmış
Aramızda, bir ara Can Dündar ve benzerlerinin sistematik halde "12 Eylül'ü mumla arıyoruz" diye darbe güzellemeleri yapmalarının "hikmeti" anlamayan kaldı mı?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN