Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Koç'un ardından aile Divan Oteli'nde taziyeleri kabul etmeye başladı. Lapa lapa kar yağışı altında yüzlerce insan, araçlarıyla Taksim'e çıkma gayretindeydi. Baba Rahmi Koç, kardeşleri Ömer ve Ali Koç ile ailenin diğer üyeleri, ziyaretçilerin taziyesini kabul ettiler 3 saat boyunca...
Bu toplum, değer üreteni gerçekten seviyor, sayıyor. Kadir kıymet bildiğini ifadenin bir yolu, vefatın ardından gösterilen ilgi ise, Mustafa Koç'a gösterilen bu sevgi, yaptıklarının ispatı gibi geldi bana. Taziye izdihamındaki konuşmalara kulak kabartınca, cümleler hep, yaptığı iyiliklere dairdi. Koç ailesinin taziye kabulü 1 hafta boyunca devam edecek. Bu süre boyunca aile bireyleri ziyaretçilerin başsağlığı dileklerini kabul edecek. Kışa soğuğa ve trafiğe rağmen oluşan izdihamdan etkilenmemek mümkün değil. Sonuçta vefat edenin yalnızca bir sanayici değil, halka dokunan iyiliksever olduğunu anlıyorsunuz.
Meslek hayatım boyunca rahmetlinin Koç Holding'in başına gelene dek olan serüveninin tanığı oldum. Düğününden vefatına dek benim hatırlayacağım en belirgin vasıfları güleç yüzü, olumlayan bakışları ve pozitif tutumu...
Cumhurbaşkanı dün Mustafa Koç'un Türk sanayisinde "son 12-13 yılda ciddi performans" sergilediğine dikkat çekiyordu. Dünkü taziye izdihamında Mustafa Koç'un sadece sanayide değil, toplumsal sosyal sorumluluk projelerindeki performansı da etkiliydi.
Yarınki cenaze törenine yalnızca Cumhurbaşkanı, devlet erkânı ve iş dünyası ile ailesi değil, ülke için değer ürettiğini düşünen çok sayıda kadirşinas insanın katılacağını bugünden söylemek mümkün.
Hiçbir iyilik yerde kalmıyor, insanlar yüreklerine dokunana minnet duygusunu dile getiriyor. Dün bunu yaşadık Divan Oteli'ne taziye akınında...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN