Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyada iç savaşlardan geçen ülkelerde bile bizdeki kadar, ülkesine düşmanlık eden azdır. Gezi'yle başlayıp, 17-25 Aralık darbesiyle başlayan süreçte bunu çok gördük. TIR operasyonları ve Suriye'ye ilişkin milli güvenliği ilgilendiren kayıtların sızdırılması bu açıdan tap nokta oldu. Bundan ötesi olamazdı.
Bu konuda Paralel Yapı birinciliği kimselere kaptırmayacak görünüyor. Her geçen gün daha da batıyorlar.
Doğdukları topraklara kötülükte sınır tanımıyorlar.
Şimdi gelin önceki gün kötülükte sınır tanımayan bu yapının önde gelen isimlerinden birinin, Önder Aytaç'ın, 140 karaktere sığdırdığı bir ifşaata yakından bakalım.
Şu satırlar önceki gün, elektrikler kesildikten sonra Savcı Mehmet Selim Kiraz'a yönelen terör saldırısından 26 dakika önce yazıldı: "Önemli; not edin bunu 1 kenara.
Bundan sonra meydana gelecek her elektrik kesintisinde, elektrik yokken öldürülen herkesten katil iktidar sorumludur.
"
Deli saçması deyip geçmek mümkün ama bu kadar kötülük üreten bir yapıdan her şey beklenir. Elektrik kesintisi ender görülen bir olay ama elektrik kesintisiyle cinayetler arasında bağ kurmanın ve bunu da iktidara bağlamanın dünyada eşi benzeri olduğunu sanmıyorum. Dünya siyaset literatürüne geçecek bir yaklaşım bu. Bu tweet'e çok sayıda tepki gelince Aytaç'ın şu cevabı da akıllara durgunluk verecek cinsten: "Ben siyaset bilimciyim, onlarca kitap yazdım, bu benim öngörüm..."
Düşünebiliyor musunuz adliyedeki terör saldırısından 20 dakika önce ülkede cinayet olabileceğini öngörüyor. Elektrik kesintisiyle cinayet işlemek arasında bir ilişki kuruyor ve bunu da bize öngörü diye yutturuyor.
Ortalıkta çok komplo teorisi dolaşıyor ama öngörü sahibi olmadıklarını, yaptıkları siyasi hesaplardan ve yenilgilerinden biliyoruz.
Bu tesadüf de olamaz. Geriye bir tek soru kalıyor: Acaba bütün bu olanlarda onların bilgisi ve parmağı mı var?
Bu yabana atılacak bir ihtimal değil.

YAZARIN BUGÜNKÜ DİĞER YAZILARI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN