Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu ülkeden kazandıklarının bir bölümünü bu ülkeye geri verenlerin başında gelir Şarık Ağabey..(Tara). Bir yandan spor, bir yandan sanat, bir yandan eğitim..
Enka tiyatrosunu kapadı, Kapalı salonda sezonu açtı, çarşamba gecesi..
Gittim.. Bir sürpriz..
Enka bir Oda Orkestrası kurmuş, iyi mi?. 50'den fazla sanatçı ile oluşan bir kadro.. Ünlü şeflerden Mürsel Yavuz'a iki görev vermişler. Hem Enka Lisesi hocası.. Hem de bu oda orkestrasının şefi..
Konser başlarken ortalık karardı. Loş ışıkta bir çello, bir viyola, bir kontrbas ile, Beethoven'in 9'uncu Senfonisi'nin koral bölümünün girişi başladı. Yani günümüz Avrupa Birliği Marşı..
Sonra salonun dört bir yanından bütün enstrümanlar birer birer çalarak sahnedeki yerlerine yürümeye başladılar. Nasıl çarpıcı bir başlangıç. Herkes yerine otururken, parça bitti.
Sahneye Cahit Şaher, hani şu reklamların ünlü sesi geldi. Onun anlatımı ve ekrana yansıyan görüntüleri eşliğinde, Prokofief'in çocuklara klasik müziği sevdirmek için yazdığı Peter ve Kurt masalını izledik.
Ardından Mendelssohn'un Fingal Mağaraları'nı dinledik. Sonra Piyanist Atakan Sarı, Beethoven 4 numaralı piyano konçertosunu seslendirdi.. Finalde de Bizet'nin Guiraud tarafından düzenlenen 1 Numaralı Carmen Suit'inden, üvertür ve Toreador şarkısını içeren Les Treados bölümü..
İşte asıl orda coştu salon..
Hem Enka Orkestrası, hem de Enka Kış etkinliklerinden sizi haberdar edeceğim..

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
YAZARA MAİL GÖNDER
BİZE ULAŞIN