Yatırımlar sel gibi Antalya'ya akacak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Korkuteli'de düzenlenen törende gölet ve taşkın koruma tesislerinin açılış ve temel törenine katıldı, 2013'ün hamle yılı olacağını bildirdi

Giriş Tarihi: 18.2.2013
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'da 6 gölet ile 7 taşkın koruma tesisinin temel atma ve açılışı için Korkuteli'nde düzenlenen törene katıldı.

2013 HAMLE YILI OLACAK

Bakan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Antalya ile ilgili güzel anıları olduğunu, bu doğrultuda gelen tüm talepleri yerine getirdiklerini söyledi. Eroğlu, 2013 yılında 37 adet tesisi daha hayata geçireceklerini, bunun da 1 milyar liralık bir yatırım olduğunu belirtti. Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü dolayısıyla 2023 yılı için büyük hedefler belirlendiğini, bu hedeflere Türkiye'nin adım adım yaklaştığını anlatan Eroğlu, "Türkiye bu hedeflere hazır, Antalya hazır, Korkuteli hazır. Türkiye 2023 yılında dünyanın en büyük ekonomisine sahip 10 büyük ülke arasına girecek" diye konuştu. Antalya'nın Türkiye'nin göz bebeği olduğunu ve bakanlık olarak önemsediklerini ifade eden Eroğlu, Antalya'ya 10 yılda tüm bakanlıklar tarafından 5 milyar liralık yatırım yapıldığını anlattı. Antalya için 2013 yılının hamle yılı olacağını, yatırımların sel gibi akacağını dile getiren Eroğlu, son 10 yılda 9 baraj ve göletin yapıldığını, 18 tane baraj ve göletin yapımına devam edildiğini, 16 gölet ve barajın da plan aşamasında olduğunu söyledi.Bakan Eroğlu, konuşmasının ardından tesisleri yapacak firmalarla süre konusunda pazarlık yaparak, tesislerin en geç 2014 yılında bitirilmesini istedi. Törende tesislerle ilgili bilgi veren DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, Antalya'da 6 tesisin açılışının yapıldığını, 7 tesisin de temelin atıldığını söyledi. Tesislerin maliyetinin 76 milyon 168 bin lira olduğunu bildiren Özkaldı, göletlerle tarım topraklarının modern sulama imkanına kavuşacağını, taşkın koruma tesisleriyle de tarım arazilerinin korunacağını anlattı.

SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel de Ak Parti iktidarı olarak vatandaşlara verdikleri her sözü yerine getirdiklerini söyledi. Milletvekili olduklarında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu ziyaret ettiklerini, Korkuteli ve Antalya'ya yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verdiklerini ve destek istediklerini anlatan Türel, açılış ve temel atma töreninin bu doğrultuda gerçekleştirildiğini bildirdi. Türel, Korkuteli ilçesinde de 10 yıl içerisinde 35 tesisin hizmete girdiğini anlattı. Konuşmaların ardından protokol üyelerinin katılımıyla toplu temel atma ve açılışlar gerçekleştirildi. Bakan Eroğlu, kendisine plaket verilmesi üzerine, "Artık plaketleri kabul etmiyoruz, plaket yerine en az 10 adet fidan dikmenizi istiyoruz" dedi. Daha sonra Bakan Eroğlu ve beraberindekiler, fidan dikti.

Bakan Eroğlu'dan rayiç bedel talebi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, partisinin il başkanlığını ziyaretinde 2B arazilerinin rayiç fiyatları nedeniyle mağdur olan vatandaşların talepleriyle karşılaştı. 2B mağdurları, Eroğlu'dan mağduriyetlerini Başbakan Erdoğan'a iletmesini istedi. Vatandaşları konu hakkında bilgilendiren Ak Parti İl Başkanı Mustafa Köse, sorunu bizzat kendisinin Başbakan Erdoğan'a ilettiğini, gerekli kurumların sorunu çözmek üzere çalışmaya başladığını anlattı. Köse'nin açıklamalarının ardından vatandaşlar, Bakan Eroğlu ile baş başa da görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımlar sel gibi Antalya'ya akacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN