Proje için arazi aracı yapıyorlar

Bitirme projesi için 70 beygirlik bir arabanın parçalarından yeni bir araç yapmaya çalışan Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Tayfun Koca ve ekibi sona yaklaştı

Giriş Tarihi: 4.6.2013
Bitirme projesi için eski bir arabanın parçalarından yeni bir araç yapmaya çalışan Mühendislik Fakültesi 4. sınıf öğrencisi ve ekibi sona yaklaştı

15 KİŞİLİK EKİP ÇALIŞIYOR

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü 4.sınıf öğrencisi Tayfun Koca, bitirme projesi için 70 beygirlik eski bir arabanın parçalarıyla yeni bir araç yapıyor. Araçlarda güç iletimini hidrolik bir şekilde sağlamak amacıyla araba yapmayı planlayan Koca, bütçe yetersizliğinden dolayı bu projeden vazgeçerek arazi aracı yapmaya karar vermiş. Projeleri için eski bir araç alan Koca ve proje ekibi, arabayı parçalayarak kendilerine lazım olan kısımlarını alıyor. Projeye Mühendislik Fakültesi birinci sınıfta okuyan15 kişilik bir ekip yardım ediyor. Projenin sonlarına yaklaşan genç mühendisler, aracın biran önce tamamlanması için gece gündüz çalışıyor.

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ

Ekibin birinci sınıf öğrencilerinden oluşmasının en büyük nedeninin öğrencilerin ufkunu açmak ve başarılı birer mühendis olmalarını sağlamak olduğunu söyleyen projenin başındaki isim Tayfun Koca, "Kendi imkanlarınızla da bir şeyler yapılabileceği- ni gösterdim. Bu çalışma- ya emek veren ekip arkadaş- larıma tek söylediğim hayal etmeleri ve onun peşin- de koşmaları. Daha iyilerini yapabileceklerine inanıyorum" dedi.

ESKİ PARÇALAR
Tayfun Koca ve ekibi satın alıp parçaladıkları eski aracın işlerine yarayan parçalarını kullanak yeni bir arazi aracı yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Proje için arazi aracı yapıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN