Akıllı binalarla konforlu hayat

Alanya'da yatırımlar yapan Mİ-SA Group Yönetim Kurulu Başkanı Ülker, akıllı binalarla ilgili bilgi verdi

Giriş Tarihi: 3.4.2014
Türkiye'de turizm, inşaat ve kuyumculuk alanında faaliyet gösteren Mİ-SA Group, akıllı bina yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Mİ-SA Group, Atlas Beach Otel, Atlas Kleopatra Otel, Atlas Oba Otel, Blue Star Otel ve Temmuz 2014'te Avsallar bölgesinde teslim edilecek olan ve tamamıyla akıllı bina konseptinde inşa edilen 5 yıldız standartlarındaki devre mülk konsepti ile işletilecek Modern Saraylar Otel ile sektörde önemli bir yere sahip.

TEK MERKEZDEN KONTROL
İnşaat sektöründe 25 yılı aşkın tecrübesi ile Alanya'da sektöre öncü olan ve toplamda 600 lüks konut ve villa projesini bitirmiş bulunan Mİ-SA Group Yönetim Kurulu Başkanı Sami Ülker, akıllı binalarla ilgili bilgi verdi. Akıllı binaların özetle farklı sistemlerin tek bir merkezden birbirlerine entegre edilerek çalıştırılabildiği binalar olduğunu belirten Ülker, bu farklı sistemlerin HVAC, aydınlatma, motorlu perde- panjur, audio-video, CCTV, yangın algılama, güvenlik, interkom, access giriş-çıkış sistemleri olduğunu bildirdi. Akıllı binanın kullanıcılarına tasarruf, konfor ve güvenlik sunabildiği sürece gerçek amacına hizmet etmiş olduğunu vurgulayan Ülker, "Bir binanın akıllı bina olarak nitelendirilebilmesi için yalnızca ısıtma, havalandırma, iklimlendirme sisteminin akıllı olması yetmiyor. Kartlı geçiş sisteminin, yangın algılama ve alarm sisteminin, güvenlik sisteminin, aydınlatma sisteminin hatta asansörlerinin bile akıllı olması, ayrıca bu sistemlerin tümünün birbiriyle entegre edilerek tek merkezden kontrol edilebilmesi gerekiyor" diye konuştu. Akıllı binalar konusunda Türk insanının yeterli derecede bilgi sahibi olmadığını belirten Ülker, "Fuar çalışmaları ve medya yoluyla tanıtımların artırılması sonucunda gerek yatırımcının gerekse tüketicinin daha fazla bilinçleneceğini ve ilerleyen zamanda Avrupa ile aynı konuma geleceğini düşünmekteyiz.

İSTANBUL'DA FUARA KATILIYOR
8-9 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek olan 2. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı'na destekleyici firma olarak katılacaklarını duyuran Ülker, "Akıllı bina projemizin yatırımcılara öncü olacağını ve bundan sonraki yeni yatırımlarda yeşil bina konseptini devam ettireceğini düşünmekteyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı binalarla konforlu hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN