Sanayiciye ücretsiz menekşe

Türkiye'nin en yeşil ve çevrecisi seçilen Antalya OSB, kendi peyzaj ünitesinde yetiştirdiği bitkileri bedelsiz olarak sanayiciye veriyor

Giriş Tarihi: 6.7.2014
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından Türkiye'nin en çevreci OSB'si seçilen Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB), 1728 metrekare sera ve 12 bin metrekare park alanında yetiştirdiği çiçek ve bitkileri sanayicilere ücretsiz vermeye başladı. Kendi arıtma tesisi ve peyzaj çalışması sayesinde yapılan yatırımların yarısını teşvik olarak alan OSB, bu yönüyle de Türkiye'ye örnek oldu. OSB'nin yaklaşık 480 bin metrekaresinin peyzajı tamamlandı.

EN YEŞİL OSB

OSB bünyesindeki serada yetiştirilen mevsimlik bitki, uzun süreli ağaç ve çalılar, metrekareye ve istenilen türe göre değişiklik göstererek sanayicileri yıllık 20-30 bin TL peyzaj masrafından kurtarıyor. Türkiye'de bu kadar imarı düzgün ve ağacın olduğu başka bir OSB olmadığını vurgulayan AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, "Daha yeşil bir OSB adına bu da yeni bir ilk oldu. OSB kurulmadan önce makiden başka bir şey yetişmeyen bu alan, Türkiye'nin diğer OSB'lerine örnek olacak kadar yemyeşil oldu. Ücretsiz olarak yetiştirip verdiğimiz bitki türlerini, yaptığımız anketlerle sanayicilerimize soruyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayiciye ücretsiz menekşe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN