OSB'nin hedefi 3 milyar dolar

OSB'ye yapılan yeni fabrika yatırımlarıyla yıllık cironun 3 milyar dolar olacağını açıklayan ATSO Başkanı Budak, bu girişimlerle Antalya'nın sanayi kenti olarak da anılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 8.7.2014
ATSO ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, yeni fabrika yatırımlarıyla bölgenin yıllık cirosunun 3 milyar dolara ulaşacağını söyledi. Antalya OSB'ye yatırımcıların her daim ilgisinin olduğunu vurgulayan Budak, fabrikaların tamamlanmasıyla çalışan sayısının 20 bine çıkacağını belirterek, "OSB'nin yıllık ihracatı da 1 milyar dolara yükselecek. Antalya'da tarım, turizm diyorum. Ama artık sanayiden de bahsedebilirsiniz" dedi.

SANAYİ KENTİNE DOĞRU

Antalya'nın önce tarım, sonra da turizm kenti olduğunu hatırlatan Budak, OSB yatırımcılarının Antalya'yı 20- 25 yıl içinde sanayide 14- 15'inci sıraya yükselttiğini söyledi. Bunun sanayicilere ait bir başarı olduğunun altını çizen Budak, "Sanayicilik çok zor bir iştir. Hele Türkiye'de biraz macera ve kahramanlık isteyen bir alandır. Herkesin inşaat gibi alanlara yatırım yapıp para kazandığı, sanayinin katma değer payının yüzde 15'lere gerilediği bir zamanda sanayi üretiminde ısrar etmek başlı başına çok değerli bir iştir. Gerçek sanayici için üretim adeta bir aştır" diye bu başarıyı yorumladı.

GÜÇ BİRLİĞİ ÖNERİSİ

OSB faaliyetlerinin daha da büyümesi için bir şeyler yapılabileceğini belirten Başkan Budak, "AR-GE'de, tasarımda, üretimde, tedarikte, nakliyede veya lojistikte, pazarlamada, satışta bu süreçlerin en azından bazılarında mutlaka bir birliktelik sağlamamız gerekiyor. Artık biyoteknoloji, nanoteknoloji, roboticks, yazılım alanları tek sektör için çalışmıyor. Biyoteknolojide, genetik biliminde bir yenilik tarımdan, sanayiye her alanda kullanılıyor. OSB'de mutlaka ortak bir AR-GE, inovasyon altyapısı kurmamız gerekiyor. Bunun için de bölge içinde sanayicilerin, çalışanların biraraya gelip konuşacakları bir ortam sağlamamız gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OSB'nin hedefi 3 milyar dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN