Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burdur Gölü'ne nifak sokmayın

Milletvekili Hami Yıldırım'ın 'Göle kirli atık bırakıyor' dediği Isparta OSB'nin Başkanı Karabulut'un cevabı sert oldu, "Su temiz ama madem kirli diyorlar, vermeyiz" dedi

Giriş Tarihi: 30.7.2014
AK Parti'den istifa eden Bağımsız Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım'ın Isparta OSB'den Burdur Gölü'ne kirli atık bırakıldığı iddiası ortalığı karıştırdı. Yıldırım'ın, konuyla ilgili bakanlığa verdiği soru önergesi Süleyman Demirel OSB'de tepki yarattı. İki kent arasında ipler bu kez Burdur Gölü için gerildi.

KARABULUT'TAN SERT CEVAP

Isparta OSB Başkanı Mustafa Karabulut, göle kirli atık bırakıldığı yönündeki söylemleri şiddetle yalanladıklarını söyledi. Karabulut, "Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi'nden Burdur Gölü'ne kirli atık bırakılması söz konusu bile değildir. Süleyman Demirel OSB'si sanayi bölgeleri içerisinde en modern ve en etkili artıma tesisine sahiptir. Buradan çıkan su kirli atık niteliğinde değildir. Temiz suyu Burdur Gölü'ne vererek, kurumaya yüz tutan göle katkı sağladığımızı düşünüyoruz" dedi.

MADEM KİRLİ VERMİYORUZ

Milletvekili Yıldırım'ı nifak sokmakla suçlayan OSB Başkanı Karabulut, temiz suyun kirli atık gibi gösterilmesine kızdıklarını vurguladı. Karabulut, "Bu suyu artık OSB içerisinde kendimiz değerlendireceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunacağımız proje kapsamında arıtmadan çıkan su ile yeşil alanlarımızı sulayacağız. Madem su kirli, biz de bu suyu Burdur'a vermeyeceğiz. İki il arasına nifak sokulmaktadır. Isparta ve Burdur kardeştir" diye konuştu. Karabulut, Milletvekili Yıldırım'ın açıklamalarının siyasi çıkar amaçlı olduğunu da iddia etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur Gölü'ne nifak sokmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN