Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Isparta MÇK'dan bilgi yok

Giriş Tarihi: 2.8.2014
Uzun süredir toplanması beklenen ve çıkacak kararın tüm Ispartalıları ilgilendirecek olan Isparta Mahalli Çevre Kurulu (MÇK) toplandı. İlk etapta sakin başlayan ve tek gündem maddesi olan Temiz Hava Eylem Planı'nın son halini alacağı toplantının başında gazeteciler dışarıya alındı.

VATANDAŞIN KATKISI

MÇK toplantısının açış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Tahir Demir, "Daha iyi bir çevrede yaşamak, daha sağlıklı nesiller yetiştirmek Çevre Kurulu'nun alanıyla ilgili problemlerdir. Bu konuda elimizden geleni çalışmaları yaptık ve yapacağız. MÇK'nın uzun bir sürece yayarak ilimizde yaşayan her vatandaşımızın katkısını almak için internet ortamında MÇK eylem planı taslağını koyacağız. 1 aylık süreç içinde ilimizde yaşayıp da konuya dair fikri olan vatandaşlarımızın katkılarını bekleyeceğiz. MÇK eylem planını daha sonra kısa bir süre içinde olağanüstü bir toplantı yaparak gelen talepleri değerlendirip taslağa son şeklini verip Bakanlığımıza göndereceğiz" dedi.

BİLGİ VERİLMEDİ

Tam temiz hava eylem planı taslak çalışması hakkında bilgi verilecekken, toplantıya başkanlık eden Demir, gazetecilere dönerek Vali Vahdettin Özkan'ın toplantının son şekliyle ilgili kendisinden görüş alınmasını ve böyle haber yapılması konusunda ricada bulundu. En azından taslak çalışmasının neyi kapsadığı konusunda bilgi edinmek isteyen gazetecilerin bu talepleri karşılıksız kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta MÇK'dan bilgi yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN