Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilerin zam eylemi

Giriş Tarihi: 27.9.2014

SDÜ'lü bir grup öğrenci ulaşım zammı başta olmak üzere yurt, ev ve apart fiyatlarını protesto etmek için bisiklet turu atıp belediye önünde oturma eylemi yaptı

Isparta'da son zamanlarda ulaşım başta olmak üzere yurt, apart ve ev fiyatlarının artmasından şikayet eden Süleyman Demirel Üniversiteli (SDÜ) öğrenciler sonunda patladı. Bir grup öğrenci, sosyal medya üzerinden organize olarak saat 12.00'da belediye önünde bisikletleriyle bir araya geldi. Burada basın açıklaması yapan grup, öğrenciler için kartlı 1.25 TL, kartsız 1.75 TL'ye çıkan ulaşım zammının geri alınmasını istedi. Ayrıca öğrenci olarak geldikleri Isparta'da kendilerinden 20 metrekarelik yaşam alanlarından 700-800 TL kira alındığından yakınan öğrenciler, yetkililerin konuya el atmalarını istedi.

2 OTOBÜS DEĞİŞTİRİYORLAR

Eylemci öğrencilerden Koray Akgündüz, ulaşım fiyatlarının zamlanmasının çok abes bir durum olduğunu belirterek, "Ben 2 otobüs değiştiriyorum. Halıkent'ten çarşıya çarşıdan üniversiteye gidiyorum. Aynı şekilde geri dönüyorum. Biz ikiz kardeşiz. Bu yüzden masrafımız katlanıyor" dedi. Tolga Yalçın ise artık zamlardan bıktığını dile getirerek, "Eve giriyoruz 1 yıl kalıyoruz zam oluyor. Otobüsler zamlandı. Ekmek 1 lira oldu. Artık buramıza kadar geldi. Umarım sesimizi duyarlar" şeklinde konuştu.

ZAMLAR ÜST ÜSTE GELİYOR

Daha sonra belediye önünde grup adına basın açıklamasını okuyan Ali Ufuk Özalp, amaçlarının sadece ulaşım zammını protesto etmek olmadığını ifade ederek, üniversite öğrencilerinin sırtından geçinen Isparta'nın daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesini istediklerini bildirdi. Özalp, öğrencilerin belediyeden yerine getirilmesini beklediği 12 talebi anlattı.

ŞEHİR TURU ATIP DAĞILDILAR

Öğrenciler belediye önündeki eylemin ardından bisikletleriyle Mimar Sinan Caddesi üzerinde tur attıktan sonra SDÜ'ye doğru hareket etti. SDÜ'de dolaşarak bildiri dağıtan öğrenciler daha sonra tekrar belediyeye gelerek topladıkları imza listesini Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğü'ne sundu. Öğrenciler daha sonra dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerin zam eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN