Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G-20 heyecan yarattı

Vali Muammer Türker'in Antalya'nın 2015'te G-20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapacağını açıklaması kentte heyecan yarattı. Zirve'nin Antalya için eşsiz bir fırsat olduğu vurgulandı

Giriş Tarihi: 16.10.2014
G-20 heyecan yarattı
Antalya, dünya ekonomisinin yüzde 90'ını, dünya ticaretinin yüzde 80'ini ve dünya nüfusunun yüzde 66'sını temsil eden en büyük uluslararası platform olan G-20'nin Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 1 Aralık'ta G-20 dönem başkanlığı görevini üstlenecek olan Türkiye, 2015'teki Liderler Zirvesi'ni Antalya'da yapmayı kararlaştırdı. Antalya, bu haberi kente yeni atanan Vali Muammer Türker'in görevine başladığı gün yaptığı açıklama ile öğrendi. Tarihi kesinleşmemiş olan Zirve'nin, 2015 genel seçiminin ardından Sonbahar aylarında yapılması bekleniyor. Antalya zirvede, Türkiye, ABD, İngiltere, Rusya, Japonya, Kanada, Almanya, Fransa, İtalya, Avustralya, Brezilya, Arjantin, Hindistan, Çin, Endonezya, Meksika, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Güney Kore ve Avrupa Birliği Komisyonu liderlerini ağırlayacak.

GÜVENLİ KENT ANTALYA

G-20 zirvesi ile Türkiye, küresel ekonomik gündeme doğrudan yön verme imkanına sahip olurken, 2015'te Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak olan Antalya da bulunmaz bir tanıtım fırsatına kavuşacak. Zirvenin yapılmasından önce, sırasında ve sonrasında tüm dünya medyasında yer alacak olan Antalya, ne kadar güvenli bir kent olduğunu da ilan etmiş olacak.

LAYIKIYLA AĞIRLARIZ

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, zirvenin Türkiye'nin aldığı en önemli organizasyonlardan biri olduğunu bildirdi. Liderler Zirvesi'nin bütün dikkatleri kente çekeceğini belirten Budak, "O tarihe kadar Antalya ekonomisi ile ilgili çalışmalar yapmak gerekir. Biz dünya liderlerini layıkıyla Antalya'da ağırlarız" diye konuştu.

GÜVENLİ BİR KENT İZLENİMİ
G-20 Liderler Zirvesi için Antalya'nın seçilmesinin prestij ve turizm açısından çok önemli bir vurgu olduğunu belirten Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, "Çünkü bu tür toplantılar güvenliğin en yüksek düzeyde olduğu şehirlerde yapılıyor dünyada. Dolayısıyla bu toplantı Antalya'nın güvenlik göstergesi bakımından çok önemli. Turizm açısından katkısı, özellikle tanıtım açısından çok büyük olacaktır ve pozitif bir tanıtım olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G-20 heyecan yarattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN