Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Magandanın senelik zararı 3.5 milyon TL

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Magandanın senelik zararı 3.5 milyon TL

da karayollarındaki trafik levhalarına ateş ederek delik deşik eden ve kullanılamaz hale getiren şehir magandaları 1 yıl içinde devlete 3.5 milyon lira tutarında zarar verdi

Antalya'da şehir magandaları Karayolları 13'ncü Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde bulunan binlerce trafik levhasını tabanca veya tüfekle ateş ederek kullanılamaz hale getirdi. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 3 bin 997 kilometrelik yolda bulunan 65 bin standart trafik levhası ile 25 bin metrekarelik bilgi levhası magandaların hedefindeydi. Karayolları 13'ncü Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde bulunan binlerce trafik işaret ve bilgi levhasına zarar veren şehir magandaları, kamunun milyonlarca lira zarara uğramasına neden oldu. Bir yılda bu şekilde verilen zararın 3.5 milyon lirayı bulduğu bildirildi.

ZARARIN DÖKÜMÜ

Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün yol ağı içerisinde bulunan üçgen ve yuvarlak trafik levhalarının yaklaşık 10 bin 200 adedi ile 4 bin metrekarelik bilgi yön levhası kurşunlanma veya üzerine yazı yazılması nedeniyle kullanılamaz hale getirildi. Trafik levhalarının yanı sıra 180 adet trafik lambasını ateş ederek, yaklaşık bin kilometreyi aşan çelik ve beton korkuluk ile 100 kilometreye yaklaşan tel çit ve diğer trafik güvenliği elemanlarını da kullanılamaz hale getiren şehir magandaları toplam 3.5 milyon liralık bir zarara yol açtı.

SEVDİKLERİNE SIKIYORLAR

Karayolları 13'üncü Bölge Müdürü Şenol Altıok, trafik levhalarına zarar vermenin maddi boyutunun yanı sıra insan hayatını da tehlikeye düşürüldüğünü belirterek, "Yol levhalarına verilen zararlar nedeniyle bir kazanın yaşanması ve o kazada insanların hayatlarını kaybetmesinin bedeli hesaplanamaz. Bizler gider o levhayı yenileriz ama kaybedilen hayatları geri getiremeyiz. Bu tür hareketlerde bulunanlar trafik levhasına değil belki de sevdikleri birine sıkıyorlar o kurşunları" dedi.

İŞGALE 61 MİLYON CEZA UYGULANDI
Antalya Defterdarlığı yaz sezonunda izinsiz kullanılan 5 milyon 93 bin 833 metrekare kıyı ve sahil alanı için 61 milyon 622 bin liralık ecrimisil cezası kesti. Yapılan açıklamada, "da kıyı kullanımının en yoğun olduğu Aksu, Muratpaşa, Konyaaltı ile denize kıyısı bulunan Kemer, Serik, Manavgat, Gazipaşa, Alanya, Kaş, Demre, Finike ve Kumluca ilçelerinde yapılan tespit çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. 5 milyon 93 bin 833 metrekare alanın izinsiz kullanıldığının tespit edildiği bilgisinin verildiği açıklamada, bu alanlarda izinsiz kullanımlar için toplam 61 milyon 622 bin 376 TL ecrimisil bedeli tahakkuk ettirilerek ilgili kurumlar nezdinde gerekli diğer yasal işlemlere başlanılmıştır" denildi.

SU SPORLARI DEVREDİLDİ

Açıklamada, Konyaaltı sahilindeki her biri 6'şar metrekare olan toplam 18 büfe yeri ile Aksu, Muratpaşa, Alanya, Finike, Kaş, Kemer, Kumluca, Serik, Manavgat ilçelerinde bulunan bin 542 metrekare yüzölçümlü toplam 257 su sporları parkur alanının yapılan protokolle Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne kiraya verildiği ifadesi yer aldı. Büfelerden 1 milyon 80 bin TL, spor parkuru alanlarından da 6 milyon 656 bin 72 TL yıllık kira bedeli alınacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Magandanın senelik zararı 3.5 milyon TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN