Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davraz'da erken sezon sevinci

Türkiye'de Erciyes dışında hiçbir kayak merkezi sezonu açamazken, Davraz Dağı Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi'nde 15 yıldır ilk kez sezon erken açıldı

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Davraz'da erken sezon sevinci
Davraz Dağı Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi'nde 15 yılda ilk kez sezon erken açılıyor. Türkiye'de Erciyes dışında hiçbir kayak merkezi sezonu açamazken, Akdeniz kuşağında olmasına karşın Davraz'da 1 pist açıldı. 2 pist ise bugün (Cumartesi) hazır olacak. Kış sporları rekabeti açısından Isparta avantajlı bir konuma yükseldi.

KAR BİR METREYİ BULDU

Kış Sporları Turizm Merkezi'nin oteller bölgesinde kar kalınlığı 30 santimetreye ulaşırken, bu oran pistlerde ise 1 metreyi buldu. Merkez'de 1 pist kayak sporuna açılırken, Kuzey ve Alp Disiplini'ne sahip diğer pistlerin de hafta sonuna değin kayak sporuna elverişli kar kalınlığına ulaşabileceği hesaplanıyor.

60 GÜN ERKEN GELDİ

Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Davraz Dağı'nda kar kalitesinin üst düzey olduğunu söyledi. Geçen yıl kayak sezonunun Ocak'ta açıldığını anımsatan Kılıç, "Bu sezon erken başladı. Kar, pudra şeklinde. Bu da kayak için çok önemli bir nitelik. Davraz geniş açıdan değerlendirildiği en alt ve üst yapıları açısından da avantajlı ve cazibe merkezi yaratacak nitelikte" diye konuştu. Geçen kış sporları sezonunda Karlıyayla'ya 200 bin kişinin geldiğini hatırlatan Kılıç, sezonun 60 gün erken açılması ile bu yıl yüzde 20 artış beklediklerini söyledi.

YÜZÜMÜZ GÜLDÜ

Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Oktay Başyiğit de Davraz'da ilk kez erken sezon açılışı yaşandığını, kar kalitesi ve yoğunluk açısından sezonun 60 gün erken başlamasından mutluluk duyduğunu belirterek, "İlk kez yüzümüz gülüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davraz'da erken sezon sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN