İnanç turizminde yeni rota Pisidia Antiocheia

Orta Asya'daki iç savaşlar, Kuzey Afrika'daki belirsizlik inanç turizminde rotayı Anadolu'ya çevirdi. Turistlerin yeni adresi Antiocheia Antik Kenti

Giriş Tarihi: 2.12.2014
İnanç turizminde yeni rota Pisidia Antiocheia
Suriye ve Irak'taki iç savaş; Mısır'daki yönetim değişikliği ve Libya'daki güvensiz ortam, Fransa, İngiltere, Kanada, ABD ve Kore başta olmak üzere inanç turizmi sevenlerin rotasını değiştirdi. 1979 yılından bu yana aralıksız şekilde Mısır ve Suriye'ye turlar düzenleyen Fransa, bu organizasyonların tamamını iptal ederek rotayı Isparta'ya çevirdi.

HRİSTİYANLAR İÇİN ÖNEMLİ
İnanç ve kültür turizminde öncü olan Fransızlar, İstanbul, Bursa, İzmir, Edirne, Kütahya, İznik, Kapadokya, Mardin, Hatay, Antalya ve Isparta'yı tercih etmeye başladı. İnanç Turizmi Uzmanı Papaz Pieme Cholley, "Hristiyanlar için İzmir Selçuk'taki Bülbüldağı'nda İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını St. Jean (Yuhanna) ile birlikte geçirdiğine inanılan kilise ziyareti çok önemli. Hristiyanlar için Hac yeridir. Yine IspartaYalvaç'ta Hz. İsa'nın 12 havarisinden biri olan St. Paul'un Pisidia bölgesinin başkenti Antiocheia'da vaazlar verdiği için önemli ziyaret yerlerinden biri" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnanç turizminde yeni rota Pisidia Antiocheia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN