Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalite ödüllü fakat yemekler kalitesiz

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nin TSE ISO-9001 Kalite Belgesi var. Ancak yemeklerden hastalar da personel de şikayetçi. Pislikten girilemeyen tuvaletlerin durumu ise içler acısı

Giriş Tarihi: 27.1.2015
Kalite ödüllü fakat yemekler kalitesiz
TSE ISO-9001 Kalite Belgesi bulunan Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde çıkan yemeklerin kalitesinin düşük olması tepkilere yol açıyor. Hastanede hazırlanan yemeklerden hem hastalar hem de personel şikayetçi. Yemeklerin zaman zaman yenilemez durumda olduğunu belirten hastalar, "Hastanede çıkan yemekleri lezzetsiz ve kötü olduğu için yiyemiyoruz. Yetkililerin buna biraz daha dikkat edip özen göstermesi gerekli" dedi. Hastane personeli ise çıkan yemeklerden duydukları rahatsızlığı daha önce idareye bildirdiklerini ve şikayetin ardından birkaç gün düzeldiğini belirterek, "Ancak birkaç gün sonra yemekler yine eski halini aldı. Et alınan firmaya yüklü miktarda borç olduğu için hastane yemeklerine et konulamadığını öğrendik" diye konuştu.

TUVALETLERE GİRİLEMİYOR
Bir dönem Türkiye'de örnek gösterilen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde, temizlik kuralları da hiçe sayılıyor. Tuvaletlerin de zaman zaman pislikten girilemez durumda olduğu hastanede, genel tuvaletler pislikten geçilmez durumda. Hastaneye gelen vatandaşlar, "En temizi hastane tuvaletleri olması gerekirken pis. Buralara da gereken temizlik ve özen gösterilmiyor. Burası hastane. Virüslerin en hızlı yayıldığı yer" diyerek tepkilerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalite ödüllü fakat yemekler kalitesiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN