Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aday adayları birarada

AK Parti Antalya İl Başkanlığı, başvuru yapan 116 milletvekili aday adayı ile Ramada Otel'de bir toplantı düzenleyerek gövde gösterisi yaptı

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Aday adayları birarada
AK Parti Antalya İl Başkanlığı, milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan 116 kişi ile Ramada Otel'de bir toplantı düzenledi. Aday adaylarının seçim sürecinde yapacağı çalışmalar hakkında adaylara bilgi verilen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı.

REİS'İN EMANETİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Sümer, "Bizler bugün de dün olduğu gibi bu kente ve ülkemize hizmet etmek için çalışacağız. Toroslar'ın evladı ve Antalyalı olduğunu her fırsatta belirten Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun yeni Anayasa ve Yeni Türkiye hedeflerini teşkilatlarımız, siz aday adayı arkadaşlarımız ve Antalyalı hemşerilerimiz ile hayata geçirmek için var gücümüz ile çalışacağız. Reis'in emanetine sahip çıkıp Antalya'da tarihi bir zafere imza atacağız" dedi.

ÇOK ŞEY KAYBETTİK
Antalya'nın 5 yılda birçok şey kaybettiğini hatırlatan Sümer, "Ne Antalya'nın ne de ülkemizin kaybedecek 1 dakikası bile yoktur. 5 yıldır hiçbir hizmet üretilmeyen Antalya'da Sayın Türel'in göreve gelmesi ile her yer şantiyeye döndü. Kentimiz değişmeye ve güzelleşmeye devam ediyor" şeklinde konuştu. Sümer ayrıca konuşmasının sonunda aday adaylarına 'Yeni Türkiye için çalışmaya hazır mıyız?' diye sorarak hazır olduklarının sözünü aldı.

AK PARTİ BÜYÜYOR

Sümer'in ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Türel ise AK Parti Siyaset Akademisi'nde edindiği deneyimleri aday adayları ile paylaşıp, "Bir göreve birçok arkadaşımız talip olur ama çok az kişiye nasip olur. O yüzden bugün burada 116 aday adayının AK Parti'den Antalya milletvekilliği için müracaat etmesi partimizin hem Türkiye'de hem de Antalya'da her geçen gün inanılmaz bir ivmeyle büyüdüğünün göstergelerinden bir tanesidir" ifadelerini kullandı.

ÖNCE HİZMET
Kendisinin 2011 yılında yapılan seçimlere milletvekili adayı olarak katıldığını hatırlatan Türel, "Biz o dönem 82 aday adayıydık. 2011'deki 82 aday adaylığı bu gün 116'ya yükselmiş. AK Parti'nin nasıl büyüdüğünü görebilmek buradan bile mümkün. AK Parti farklı bir parti. AK Parti'deki siyaset makam ve mevki odaklı değil, hizmet ve millet odaklı. O yüzden bizler seçilir veya seçilmeyiz ama bu davaya hizmet etmekten hiçbir zaman imtina edemeyiz. Çocuklarımızın geleceği için bu davaya hizmet etmek zorunda olduğunuzu unutmamalıyız" diye konuştu.

ISPARTA'DA DA 35 ADAY ADAYI

AK Parti Isparta İl Başkanlığı da 35 kişinin milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Söz konusu adaylardan 2'sinin mevcut milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel ile 3 eski milletvekili olduğu görülürken, 7 kadın, 4 engelli, 17 de erkek adayın olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aday adayları birarada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN