Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın adayların gözdesi AK Parti

Giriş Tarihi: 25.2.2015
Kadın adayların gözdesi AK Parti

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özkoç, kadına gereken önemi sadece AK Parti'nin verdiğini, kadınların bu nedenle aralarına katıldığını söyledi

Antalya'da kadın milletvekili aday adaylarının gözdesi AK Parti oldu. 24 kadın aday adayı milletvekili olabilmek için başvuruda bulundu. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, kadınların AK Parti'ye gösterdiği teveccühün nedenlerini açıkladı. Antalya'dan milletvekili aday adaylığı için 24 kadının AK Parti'ye başvuruda bulunduğunu hatırlatan Özkoç, "AK Parti toplumun en duyarlı kesimi olan kadınların yüreğine ve vicdanına dokunmayı başaran bir partidir. Biz kadınlar olarak AK Parti'yle kendimizi bütünleştiriyoruz. Yıllardır süren kadın ihmal edilmişliğinin tek çaresi şu an AK Parti'dir. Kadınlar da bunu çok güzel fark ediyorlar" dedi. AK Parti'nin 13 yıldır kadınlar için yürüttüğü çalışmaları hiçbir siyasi partinin yapmadığını belirten Özkoç, "Örneğin TCK ve Medeni Kanun'da birçok düzenlemeler yapıldı. Anayasa'da kadına pozitif ayrımcılık tanındı. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu kurmuş bir partiyiz. Kadına yönelik şiddeti engellemek için kanunlar çıkarmış bir partiyiz. Artık töre cinayetleri TCK'da indirim sebebi olmaktan çıkarıldı. Kadına karşı şiddeti önleyici bir Avrupa Konseyi sözleşmesi imzalandı. Bu sözleşmeyi meclisinden ilk geçiren ülke biz olduk. Avrupa'daki diğer ülkeler maddi kayıp yaşayacaklarını düşünerek bu sözleşmeyi meclislerinden geçiremedi" şeklinde konuştu.

DESTEK VERİYORUZ

Türkiye'de kadına her türlü desteği veren tek partinin AK Parti olduğunu vurgulayan İl Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, "Tüm bunların ışığında Antalya'dan bu kadar kadın milletvekili aday adayı çıkarmamız normal karşılanmalı. Ben tüm yurt çapında aday adayı sayısında bir patlama yaşanacağına yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın adayların gözdesi AK Parti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN