TÜRGEV yurdu törenle açıldı

Ankara'daki TÜRGEV Yurtları Toplu Açılış Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayın ile Antalya'ya bağlanarak 300 kişilik Fatma Aliye Hanım Kız Yurdu'nu açtı

Giriş Tarihi: 26.2.2015
TÜRGEV yurdu törenle açıldı
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) devrettiği 300 kişilik kız yurdunun açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Ankara'daki ATO Congresium'da düzenlenen TÜRGEV Yurtları Toplu Açılış Töreni'ne katılarak Antalya'ya canlı yayın ile bağlanan Erdoğan, "Tüm eğitim camiamıza ve yavrularımıza hayırlı olsun diyoruz" diyerek açılış kurdelesinin kesilmesi talimatını verdi.

AİLELER DAHA HUZURLU

Vali Muammer Türker, Belediye Başkanı Menderes Türel ve Genel Kurul Üyesi Osman Bozkurt ile kısa süre sohbet eden Erdoğan, tüm öğrencilere başarılar diledi. Erdoğan, söz konusu yurtta kalan öğrencilerin ailelerinin daha huzurlu olduklarını belirtti. Antalya'daki bir gençlik merkezine Mersin'in Tarsus İlçesi'nde vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın isminin verildiğini hatırlatan Erdoğan, tüm Antalyalılara Ankara'dan selam ve sevgilerini ilettiğini belirtti.

ANKARA'YA BAĞLANDI
Fatma Aliye Hanım Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu adı altında hizmet vermeye başlayan tesisin açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen talimat ile Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, TÜRGEV Genel Kurul Üyesi Osman Bozkurt kesti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRGEV yurdu törenle açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN