Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmde puslu hava dağılmadı

Rusya'daki belirsizliğin devam ettiğini söyleyen TÜROFED Başkanı Ayık, sezonun kaderini son dakika satışlarının belirleyeceğini ifade etti

Giriş Tarihi: 2.3.2015
Turizmde puslu hava dağılmadı
Ekonomik krizle boğuşan Ruslar, hala tatil planı yapamıyor. 2015 yaz sezonunun fiyatları kısmen belli olsa da satışlar beklenen seviyelere ulaşmadı. Rusya'daki son durumu değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, "Rusya'daki belirsizlik devam ediyor. Her hangi bir gelişme yok. Puslu hava dağılmadı" dedi.

FİYATLAR BELİRLENDİ AMA

Fiyatların belirlenmesinin Rus pazarına bir hareketliliğe neden olmadığını ifade eden Ayık, "Fiyatlar kısmen ortaya çıkmaya başladı. Fakat ilan edilen fiyatlar pazarda bir hareketliliğe neden olmadı. Ekonomik durumun sağlam bir temele oturmaması işi bozuyor" şeklinde konuştu.

TATİLİ DÜŞÜNEN YOK

Rusların hala tatil planı yapamadığına dikkat çeken Ayık, "Rusların gündemine tatil henüz girmedi. Ekonomik durum tatil algısının oluşmasına izin vermiyor. Öncelikli sorunlar aşılamadığı için açıkçası tatil şu an hiç kimsenin aklına gelmiyor" ifadelerini kullandı.

MISIR'DA GERİLEME VAR

Dönem itibariyle Mısır'ın en gözde tatil bölgesi olduğunu hatırlatan Ayık, "İklim koşulları göz önüne alındığında şu an tatil için en uygun yer Mısır. Mısır'daki gelişmeler insanların yıl içinde sergileyecekleri genel eğilimini, nasıl bir yönde ilerleyeceklerini belirliyor. Fakat Mısır'a yönelik hareketlerde de gerileme var" diye konuştu.

ŞİFRELER BU AY ÇÖZÜLECEK

Sezonun şifrelerinin bu ay çözülebileceğini aktaran Ayık, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Mart ayında üç tane önemli fuar var. Birincisi Berlin ITB, arkasından Moskova ve Ukrayna fuarı. Sezonun gidişatı Mart ayında daha net ortaya çıkacak. Bizim şu anki öngörümüzün sezona ait satışların son dakika gerçekleşeceği yönünde. Son dakika satışları sezonun kaderini belirleyecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmde puslu hava dağılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN