Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telif ödemeyen kalmayacak

Giriş Tarihi: 3.3.2015
Telif ödemeyen kalmayacak
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), müzik eserleri birliği MESAM, MSG, MÜYAP ve MÜYOBİR ile yeni bir protokol daha imzaladı. İlki 2008 yılında imzalanan protokol ile TÜROFED üyesi tesislerin telif ücretlerini indirimli bir şekilde ödemesi sağlanmıştı. Protokol ile bin 500'ü aşkın otel müzik meslek birlikleri ile sözleşme imzalamış ve hak sahiplerine ilgili bedelleri ödenmeye başlamıştı. TÜROFED bu sayıyı daha da artırmak ve konaklama tesislerinin tümünün bu kapsama girmesini sağlamak adına yeni bir adım attı. İmza törenine TÜROFED Başkanı Osman Ayık, MESAM Başkanı Arif Sağ, MSG Başkanı Garo Mafyan, MÜYAP Başkanı Bülent Forta, MÜYOBİR Başkanı Burhan Şeşen ve Edip Akbayram, Onur Akın, Kubat, Metin Özülkü, Ali Kocatepe, Belkıs Akkale hazır bulundu.

ÖNEMLİ MESAFELER KAT EDİLDİ

İmza altına alınan protokol hakkında bilgi veren TÜROFED Başkanı Osman Ayık, "8 sene önce yapılmış bir protokol var. Biz o gün 100 bin oda taahhüdü ile bu yola çıktık bu gün 300 bin odalara ulaştık. Yaklaşık bin 800 otel de lisans almış durumda. Bu çok ciddi bir bilinçlenme. Bu gün 8 sene içerisinde kat ettiğimiz mesafeyi insanlara duyurmak istedik" dedi.

YENİ İŞLETMELER İÇİN YENİ FIRSATLAR VAR
Ayık, "Ek protokol imzalayıp şu ana kadar teliflenmemiş, biz protokolü yaptıktan sonra işletmeye geçmiş tesislere de kampanyalar yaparak eksik kalan sayıları tamamlamayı amaçladık. 13 bölge müdürlüğümüz var. O bölgelere gidip toplantı yaparak insanları telif konusunda bilinçlendirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telif ödemeyen kalmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN