Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel çocuklara özel orman

Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon ’nin öğrencileri hatıra ormanına 800 fidan dikti

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Özel çocuklara özel orman
Antalya Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon öğrencileri, 'nda kendileri için oluşturulan Özel Çocuklar Ormanı'na ağaç dikti. Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü'nün birlikte organize ettiği etkinlik tam bir şölen havasında geçti. Çevre bilincini aşılamak amacıyla gerçekleşen etkinlik öncesinde Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Ahmet Yıldırım ve Tarık Kökçe, 'Küçük Fidan' şiirini okudu. Şiir dinletisinin ardından, okul öğrencileri Orman Haftası ile ilgili şarkılar seslendirdi.

TÜREL'DEN SELAM
Özel çocukların hazırladığı halk oyunu gösterisi izleyenlerden tam not aldı. Renkli sahnelerin yaşandığı etkinlikte öğrenciler, çalınan müzikler eşliğinde yerlerinde duramadı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Avşar, özel ormana ağaç dikecekleri için mutlu olduğunu belirterek, "Başkanımız Menderes Türel yurtdışında. Kendisi burada olmak istiyordu. Onun için dedi ki; misafirlerimize selam ve saygılarımı götür. Yüreğimin onlarla olduğunu söyle" dedi. Etkinlikte 3 bin metrekarelik Özel Çocuklar Ormanı'nda 800 fidan toprakla buluşturuldu.

İLK DEFA AĞAÇ DİKTİLER
Öğrencilerden 17 yaşındaki Şerife Özcan duygularını şöyle dile getirdi: "Ağaç diktik, ağaca adımızı yazdık. Burası çok güzel. Çok mutlu oldum. Arkadaşlarımla ilk defa ağaç diktim. Ağacımız iyi bir eser olacak. Gelişecek, büyüyecek. Onlar da bizimle beraber büyüyecek. Ormanlar çok güzel, ağaçları çok seviyorum. Ormanlarımızı koruyalım" dedi. 27 yaşındaki Çapan Duman, orman oluşturdukları için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Bu ağaçlar hepimizin adıyla yetişecek ve büyüyecek. Belki bizler unutulacağız ama ağaçlar devamlı kalacak. Ormanlarda ateş yakmayalım. Pikniğe gittiğimizde ormanlara sahip çıkalım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel çocuklara özel orman
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN