Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirli tezgah

Giriş Tarihi: 28.7.2016
Kirli tezgah

Eto’o’nun satışı ile ilgili SABAH Akdeniz’in ele geçirdiği kirli bir tezgahı orta çıkardı. Eto’o’nun 3 yıllık menajerlik parasını peşin alan Metin Korkmaz yine ön planda

Antalyaspor'da gündem Samuel Eto'o. Kamerunlu yıldızın Beşiktaş'a transfer olacağı ile ilgili söylentiler gün geçtikçe artıyor. Karşılıklı açıklamalara noktayı koyan Antalyaspor yönetimi 'Bonservisini bedava vermeyiz' açıklamasını yaptı. Bu demek oluyor ki, Eto'o'ya talip olan kulüp kesenin ağzını açacak. Ancak böyle bir satış gerçekleşirse paranın tamamı Antalyaspor'un kasasına mı girecek? Bugün konuşulacak konu ise bu. Zira SABAH Akdeniz'in ele geçirdiği de hiç de öyle olacak gibi görünmüyor.

SATIŞ YETKİSİ
Belge, bir sözleşme. Tarafları ise Antalyaspor A.Ş. ile Mec Consultancy Organisation Entertainment. Yani Gültekin Gencer yönetiminin en sık temasta bulunduğu ve bu anlamda sıkça eleştirildiği Metin Korkmaz'ın direkt ilişkili olduğu menajerlik şirketi. Sözleşme bir danışmanlık belgesi. Aslında yetki belgesi. Samuel Eto'o'nun yurt içi ve yurt dışı satışında bu menajerlik şirketinin yetkilendirildiğine dair bir belge. 2 yıl geçerli olmak üzere 10 Mart 2016 tarihinde imzalanmış.

BONSERVİSİN YARISI
Sözleşmeye göre satışın gerçekleşmesi halinde futbolcunun sözleşmesinin fesih bedeli yani bonservis ücreti yetki verilen şirkete, bir başka ifadeyle Metin Korkmaz'ın bağlantısı olduğu iddia edilen şirkete ödenecek. Yani, örneğin 12 milyon 'ya satış gerçekleşirse, 6 milyon 'su söz konusu şirketin kasasına girecek. Yönetim bu şirketin katılmadığı bir pazarlık halinde bile bu parayı ödemek zorunda. Üstelik 6'ncı maddeye göre satışın gerçekleştirildiği tarihte bu para nakit olarak ve tek seferde ödenecek.

BELGE SONRADAN ORTAYA ÇIKABİLİR
Antalyaspor'un mevcut yönetiminin ise düne kadar bu belgeden haberi yoktu. Samuel Eto'o'nun dosyasında böyle bir belgenin olmadığı ifade ediliyor. Ancak dosyada olmaması belgenin de olmadığı anlamına gelmiyor. Satışın bitmesinden sonra menajerlik şirketi iki tarafı da imzalanmış belge ile ortaya çıkıp bonservis ücretinin yarısını talip edebilecek. Antalyaspor'un mevcut yönetiminin bu belgenin imzalanıp imzalanmadığı ile ilgili araştırması yoğun şekilde sürüyor. Gültekin Gencer döneminde, Samuel Eto'o'nun bonservis bedeli 12 milyon euro olarak belirlenmişti. Söz konusu şirketle benzer anlaşmaların başka futbolcular için de yapıldığı iddia ediliyor.

NEDEN GEREK DUYULDU?
Antalyaspor ortaya çıkan bu sözleşmeye göre maddelerin herhangi birini ihlali halinde 100 bin euro tazminat ödemekle de yükümlü tutuluyor. sözleşmeye göre gecikme faizi de aylık yüzde 2 olarak belirtilmiş. SABAH Akdeniz'in ele geçirdiği bu belgede imza kısmında sadece menajerlik şirketinin kaşe ve imzası var. Antalyaspor'un 10 Mart tarihinde görevde olan yönetiminin bu belgeyi imzalayıp imzalamadığı ise şu anda bilinmiyor. İmzalanmadıysa bile böyle bir sözleşmenin neden ve hangi amaçla kaleme alındığı merak ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli tezgah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN