Türkiye'nin en iyi haber sitesi

akını olacak

Birliği Başkanı , ile arasında 2019’un ‘ ve ’ ilan edilmesinin sayısını bu yıl yüzde 10 artıracağını söyledi

Giriş Tarihi: 14.4.2019
Rus turist akını olacak

Türkıye ile Rusya arasında 2019 yılının 'Turizm ve Kültür Yılı' ilan edilmesi dolayısıyla ülkeye gelecek Rus turist sayısının yüzde 10 artması bekleniyor. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, geçen yıla kıyasla güzel bir kış sezonu geçirdiklerini söyledi. Turizmciler için kış aylarında Almanya'nın önemli pazarların başında geldiğini belirten Yağcı, bu pazarda büyüme evresine girildiğini ifade etti. Yağcı, büyümenin gelecek kış da devam etmesi halinde geçmiş yıllarda elde edilen başarının üzerine çıkılacağını, bu durumun turizmin 12 aya yayılmasında etkili olacağını dile getirdi. Son dönemlerde kış turizminde Rusya'nın da söz sahibi olduğunu söyleyen Yağcı, geçen sene Rusya pazarında çok ciddi bir artış yaşandığını bildirdi.

SAYILARI YÜZDE 10 ARTACAK
Türkiye ve Antalya'ya geçen yıl en fazla turist gönderen ülkenin Rusya olduğunu belirten Yağcı, "Rusya'dan Türkiye'ye 6 milyon, Antalya'ya 4 milyon 800 bin kişi geldi. Türkiye ile Rusya arasında bu yılın turizm yılı ilan edilmesinin mutlaka halk bazında da çok ciddi pozitif etkisi olacaktır. Turist anlamında Rusya pazarında yüzde 5 ile 10 bandında bir artış yakalayabilir, gelirimizi de artırabilirsek başarılı bir sezon olur bizim için" dedi.

İÇ PAZARA ÇAĞRI YAPTI
Yağcı, iç pazarda sezonun hareketlendiğini aktardı. Tatil planı yapan vatandaşlara seslenen Yağcı, "Yüksek doluluklar öngörüyoruz. Erken rezervasyonun son dönemindeyiz. Erken rezervasyon indirimlerinden faydalanmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus turist akını olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN