Kardeş Demirtaş köşeyi döndü

Eşbaşkanı Demirtaş'ın kardeşinin 'da 4 yıldızlı otelin ve kafelerin sahibi olduğu iddia edildi. Demirtaş'ın ağabeyi ise PKK'nın dağ kadrosunda yer alıyor.

Giriş Tarihi: 28.7.2015 10:20
Kardeş Demirtaş köşeyi döndü

Halkların Demokratik Partisi () Eşgenel Başkanı 'ın kardeşinin 'da 4 yıldızlı otelin ve kafelerin sahibi olduğu iddia edildi. Demirtaş'ın ortak olduğu 4 yıldızlı otelin gecelik fiyatı ise 250 TL'den başlıyor. Tesisatçı bir babanın oğlu olan Süleyman Demirtaş'ın Diyarbakır'da bir de lüks bir restoranı bulunuyor. 2013 yılında açılan restoran Diyarbakır'da krize de yol açmıştı. Restorana, Başkanı HDP'li olan Yenişehir Belediyesi içki ruhsatı vermedi.

Lokal kılıfıyla içki ruhsatı

Süleyman Demirtaş içki ruhsatı verilmesi için Diyarbakır Valiliği'ne, baro lokali adı altında başvuruldu. Valilik de bu isteği onaylayarak ruhsatı verdi. Akşam'da yer alan habere göre Demirtaş, HDP'li belediyenin koyduğu içki yasağını 'lokal'le delmeyi başardı. Ancak yıllardır aynı bölgede restoran işleten ama içki ruhsatı alamayan esnaf, kısa sürede Demirtaş'a içki ruhsatı verilmesine tepki gösterdi.
Demirtaş'ın ağabeyi ise PKK'nın dağ kadrosunda yer alıyor.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş Demirtaş köşeyi döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz