'ın ölümü beyazperdede

Sunucu ’ın ölümünü de konu alan ve Almanya’da Almanca olarak çekilen yönetmen Aslı Özge’nin ‘Ansızın’ adlı filmi 14 Ekim’de vizyona giriyor.

Giriş Tarihi: 6.10.2016 10:55 Güncelleme Tarihi: 6.10.2016 10:55
Defne Joy Foster'ın ölümü beyazperdede

ALMAN SİNEMASINA KONU OLDU

Yönetmen Aslı Özge'nin, sunucu 'ın ölümünün ardından yayınlanan gazete haberlerinden yola çıkarak senaryosunu yazdığı yeni filmi 'Ansızın' 14 Ekim'de vizyona giriyor. 'Köprüdekiler' ve 'Hayatboyu' filmleriyle birçok ödül kazanan Özge, Almanya'da, Almanca olarak çektiği filminde şiirsel Alman doğasının ortasında insanlardaki kötülük tohumunun nasıl uç verdiğini gerilimli bir şekilde anlatıyor.

FOSTER'IN ÖLÜMÜ ANLATILACAK

Filmin başrollerini Haneke'nin Beyaz Bant ve Tarantino'nun Eşkiya Çetesi filmlerinde rol alan, son olarak Homeland dizisinde karşımıza çıkan Sebastian Hülk, Julia Jentsch ve Spielberg'in Münih filmindeki rolüyle hatırladığımız Hans Zischler paylaşıyor. Foster'ın hayatını kaybetme sürecini akla getiren bazı detayların olduğu filmi için Özge "Toplumun kadının üstünde yarattığı baskıdan çok, bir bireyin üstünde hissettiği baskıyı anlatmak istedim" dedi. Dünya galasını 66. Berlin Film Festivali'nde yapan ve festivalden Avrupa Sinemaları Özel Mansiyon Ödülü ile dönen filmi Der Spiegel ve Der Tagesspiegel gibi Alman gazete ve dergileri de manşetlerine taşımıştı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Defne Joy Foster'ın ölümü beyazperdede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz