Maliye ı : 2B başvurularına ek süre

Maliye ı "2B si olup da satın alma başvurusunu yapan ancak sini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen ve bu araziyi almak için başvurmamış larımıza 6 ay daha imkan sağlıyoruz. Eylüle kadar ödemeleri erteliyoruz " dedi.

Giriş Tarihi: 6.3.2017 11:26 Güncelleme Tarihi: 6.3.2017 11:29
Maliye Bakanı Ağbal: 2B arazi başvurularına ek süre

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Sakarya'nın şehir olarak ülke ekonomisine önemli katkıları bulunan bir il olduğunu söyledi.

, iki gün sonra sona erecek 2B işlemlerine başvuru süresinin alınan kararla uzatıldığını söyledi.

Sakarya'da da çok sayıda 2B arazisi bulunduğunu aktaran Ağbal, şunları kaydetti:

"larımızdan bir kısmı zamanında müracaat etmiş ama lerini yapmakta sıkıntı çekmiş, taksitlerini ödememiş, 2B arazisini alma hakkını kaybetmiş. Bununla ilgili normalde 7 Mart'a kadar getirmiş olduğumuz bir imkan vardı. O imkan bitiyor. 7 Mart geldiğinde ödemelerini aksatanlar bu sistemden çıkarılacaklardı. Fakat hükümet olarak bu konuda bir karar aldık. İnşallah Sakarya başta olmak üzere bütün vilayetlerimizde 2B arazisi olup da satın alma başvurusunu yapan ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşlarımıza 6 ay daha imkan sağlıyoruz. Yani eylüle kadar ödemeleri ertelemiş oluyoruz. Yine 2B arazisi olup da bu araziyi almak için başvurmamış vatandaşlarımız için de aynı uzatmayı yapıyoruz. Dolayısıyla 2B arazisi olan vatandaşlarımıza böylelikle 6 ay süreli yeni bir imkan da getirmiş oluyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun."

Ağbal, gelişen, büyüyen Türkiye'de Sakarya'nın önümüzdeki yıllarda bu büyümeden daha fazla pay alacağını da lerine ekledi.

aa

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Maliye Bakanı Ağbal: 2B arazi başvurularına ek süre
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz