Köprülere vatandaş da olabilir!

Geçtiğimiz hafta hayata geçirilen sertifikası sine büyük altyapı projeleri de eklenebilecek. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, düzenlemenin zamanla başka projelerle genişletilebileceğini söyledi. Canikli, "Düzenleme kazanacak bütün projeler için geçerli. olarak köprüler bile dahil edilebilir. Ancak detaylandırmalar ve lemeler yapılması gerekiyor" dedi.

Giriş Tarihi: 13.3.2017 16:12
Köprülere vatandaş da ortak olabilir!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, sertifikası sine köprüler gibi büyük altyapı projelerin de eklenebileceğini, düzenlemeye kira getirili projelerin de monte edilebileceğini söyledi.

143 MİLYON LİRA ÖNGÖRÜLÜYOR

Gayrimenkul sektöründe finansman çeşitlendirmesi ve küçükyatırımcıların gayrimenkule yatırım yapabilmesini amaçlayan gayrimenkul sertifikası düzenlemesinde, ilk ihracın -Makro İnşaat lığındaki projesine yönelik gerçekleştirileceği ve ihraçta toplam hasılatın 143.24 lira olarak öngörüldüğü açıklanmıştı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) halka arz yoluyla 239.2 milyon lira tutarında gayrimenkul sertifikası ihraç etmek için Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu. Başvuru Cuma akşamı yayımlanan SPK bülteninde yer aldı.

Sistem, küçük yatırımcının da gayrimenkul projelerinde metrekare lı yatırım yapabilmesini düzenliyor.

"KÖPRÜLER DE EKLENEBİLİR"

Canikli Reuters'a verdiği söyleşide gayrimenkul sertifikası düzenlemesinin zamanla başka projeler için de genişletilebileceğini şu sözlerle anlattı:

"Düzenleme kazanacak bütün projeler için geçerli. olarak köprüler bile dahil edilebilir. Ancak baz detaylandırmalar ve lemeler yapılması gerekiyor. Mesela mülkiyetin kamuya geçmemesi gerekiyor. Belki kira getirisi üzerine kurulu bir model de (gayrimenkul sertifikası düzenlemesine) ilave edilebilir."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Köprülere vatandaş da ortak olabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz