Almanya'dan küstah tehdit! Norbert : ''Süreci sonlandırırız.''

Son günlerde provokasyonlarıyla gündeme gelen Almanya'dan bir skandal açıklama daha geldi. Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert dün akşam ARD'de katıldığı bir televizyon programında iye'nin başkanlık sistemine geçmesi durumunda ile üyelik müzakerelerinin sona ereceğini söyleyerek adeta Türkiye'yi ve Türk vatandaşlarını tehdit etti.

Giriş Tarihi: 20.3.2017 16:18 Güncelleme Tarihi: 20.3.2017 16:23
Almanya'dan küstah tehdit! Norbert Röttgen: ''Süreci sonlandırırız.''
hükümet üyelerinin Almanya'da referandum kampanyası düzenlemesine getirilen yasakları desteklediğini ifade eden Martin Schulz'un ardından bir skandal açıklama da Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert 'den geldi.

ADETA TEHDİT ETTİ

Hristiyan Demokrat Birlik () milletvekili Röttgen, Türklerin referandum öncesi planlanan anayasa reformunun şimdiki Cumhurbaşkanı'nın çıkarına olduğunu iddia etti ve aynı zamanda Türkiye'nin ile ilişkilerinin de oylandığını bilinmesi gerektiğini söyleyerek Türkiye'yi tehdit etti. Röttgen, Türkiye'yi liberal demokrasiden uzaklaştıracağını iddia ettiği değişikliklerin AB ile uyumlu olmadığını savunarak 'Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi durumunda AB ile üyelik müzakerelerinin sona ereceği' ni söyledi. ()
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'dan küstah tehdit! Norbert Röttgen: ''Süreci sonlandırırız.''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz