Başbakan Binali Yıldırım açıkladı: Son başvuru tarihi 25 Mayıs

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 13. 'nın açılışında konuştu. Başbakan Binali Yıldırım, "Geçtiğimiz sene Savunma Üniversitemizi kurduk. Geleceğin komutanları Milli Savunma Üniversitesi'nde yetişecek. 25 Mayıs'a kadar Milli Savunma Bakanlığı ve üniversitenin web sitelerinden başvuruda bulunabilecekler" dedi.

Giriş Tarihi: 9.5.2017 12:38 Güncelleme Tarihi: 9.5.2017 14:40
Başbakan Binali Yıldırım açıkladı: Son başvuru tarihi 25 Mayıs

'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Bütün lerin emniyet ve güven içinde olmasını istiyoruz. politikalarımızı insanı savunmak üzere belirliyoruz. Ülkemizin güvenliğini sağlarken savaştan kaçan milyonlarca insana kucak açmamız görülmesi gereken büyük bir fedakarlıktır" dedi. Başbakan Yıldırım, "Bugün BM'nin kayıtlarına göre en fazla mülteci barındıran ülke Türkiye'dir. Sadece insani yardımlarla değil terörle mücadelede dostlarımızla işbirliği esasına dayalı bir politika güdüyoruz. Hiçbir terör örgütüne asla sempatiyle bakmıyoruz, bakanları da hoş karşılamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti:

"BAŞARILARIMIZA HER GÜN YENİLERİNİ EKLİYORUZ"

Ülkemize yönelik tehditlere karşı gereğini yapmaya devam edeceğiz. Özellikle düzensiz ve kaçakçılıkla mücadelede başarılı bir mücadele sürdürüyoruz. Son 7 ayda 1084 sığınak etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçlerimizin başarısında teknolojik araçlar çok önemli iş görüyorlar. Yerli ve imkanlarımızı seferber ederek savunma alanındaki başarılarımıza her gün yenilerini ekliyoruz. 1000'den fazla şirket ve çok sayıda işletmenin katılımıyla yerli ve milli savunma sanayinin altyapısı oluşturulmuştur. Savunma sanayimizin ihracatı bugün 6 milyar ı bulan bir ciroya erişmiş durumdayız.

YERLİ SAVUNMA SİSTEMLERİ

Şimdi Milli Uzay Ajansı'nın kurulma aşamasındayız.Yerli haberleşme uydusunu da yerli kaynaklarla yapmak için çalışmalara başladık. Savunma sistemlerinin yenilerini envantere eklemek için çalışmalar devam ediyor. Bölgesel uçak projesi, havuzlu çıkarma gibi projelerimiz devam eden işler arasında. Yapacağımız işler bunlarla sınırlı değil. Bundan böyle var gücümüzle çalışıp ülkemizi hakettiiği noktalara taşıma azmindeyiz.

"SON GÜN 25 MAYIS"

Geçtiğimiz sene Milli Savunma Üniversitemizi kurduk. Geleceğin komutanları Milli Savunma Üniversitesi'nde yetişecek. 25 Mayıs'a kadar Milli Savunma Bakanlığı ve üniversitenin web sitelerinden başvuruda bulunabilecekler. Avrupa'nın 6'nci. Dünyanın 17'nci büyük ekonomisiyiz. Milli gelirimiz 15 yılda 3 kat arttı. 3 bin 600 dolardan 11 bin doalrın üzerine ulaştı. Güçlü istikrar ve güven sayesinde 170 milyar doların üzerinde doğrudan yatırım geldi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım açıkladı: Son başvuru tarihi 25 Mayıs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz