Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Netflix Hürriyet'i yalanladı

ABD merkezli internet tabanlı film servisi Netflix RTÜK düzenlemeleri ve yeni internet kanunu nedeniyle Türkiye’ye yatırım yapmaktan vazgeçtiklerine dair haberleri yalanladı.

Giriş Tarihi: 30.4.2014 06:05 Güncelleme Tarihi: 30.4.2014 06:07
ABD ve Avrupa'da internet üzerinden abonelik yoluyla sağladığı film hizmeti sayesinde 21 milyar dolar değerinde bir büyüklüğe ulaşan Netflix, Hürriyet gazetesi tarafından yayınlanan ve şirketin Türkiye'ye gelmekten vazgeçtiğini belirten haberin gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun müeyyideleri ve yeni internet yasasıyla ilgili olarak bir çalışmaları olmadığını belirten Netflix'in Avrupa bölgesinden sorumlu sözcüsü Joris Evers "Türkiye'ye yönelik yatırım hazırlığı içinde olduğumuz ve yerel yasalar nedeniyle bu kararımızdan vazgeçtiğimizi söyleyen haberler doğru değil. " dedi.

Uzun vadede küresel bir şirket olmak istediklerini ve Türkiye pazarına da girme ihtimalleri olduğunu belirten Evers, "Fakat şu an Türkiye için henüz hiçbir çalışma yapmış değiliz" şeklinde konuştu. 1997 yılında kurulan şirket önceleri sadece internet üzerinden DVD kiralama hizmeti sunuyordu. Daha sonra artan internet teknolojisi ile beraber çevrimiçi film izleme imkanı oluşturan Netflix, bugün tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından izlenen dizileri bizzat kendi kaynaklarıyla üretmeyi başardı. Netflix'in Türkiye'deki internet kullanımı ve sosyal medyadaki etkinliği nedeniyle Türk pazarına girmesi durumunda kısa sürede müşteri kitlesini artırabileceği tahmin ediliyor.

(USASABAH)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Netflix Hürriyet'i yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN