Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtalya'yı fethettiler

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, "Görsel Kültür" dersi kapsamında İtalya'ya gitti. Roma, Vatikan, Floransa ve Venedik'i gezen öğrenciler sanat eserlerini görme fırsatı buldu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğlencileri İtalya'ya çıkarma yaptı. İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Semra Çevik, "Görsel Kültür" dersi kapsamında bir haftalık İtalya gezisi düzenledi. Gezide öğrenciler, Roma, Vatikan, Floransa ve Venedik'i gördü. 15 kişinin katıldığı gezide öğrenciler, birçok tarihi ve sanat eserini yerinde inceledi. Öğrencilerin isteği üzerine geziyi düzenlediklerini ifade eden Semra Çevik, bu etkinliğin gençlere çok şey kattığını söyledi. Çevik, "İtalya'da zamandan bağımsız mekanda yaşadık. Yüzyıllar önce yapılmış binalarda, yollarda gezdik. Bu hem o zamanı hem bugünü hem de bundan yüzyıllar sonrasını yaşamamızı sağladı. Yani aynı anda hem geçmişi hem bugünü hem de yarını yaşadık" diye konuştu.

TARİHİ KOKLADILAR
11 Şubat'ta yola çıkan grubun ilk durağı Roma oldu. Grup, Roma'da Coliseum, Venedik Meydanı, Roma Forumu, Aşk Çeşmesi ve daha birçok tarihi mekanı gezdi. Roma'nın içinde bulunan dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'ı da ziyaret eden grup, burada mimar Bernini tarafından yapılmış San Pietro Meydanı ve San Pietro Bazilikası'nı inceledi. Michelangelo'nun ünlü "Merhamet' adlı heykelini de gören öğrenciler, iki gece Roma'da kaldıktan sonra Floransa'ya geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalya'yı fethettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN