Türkiye'nin en iyi haber sitesi

NLP'ye yoğun ilgi

Beltek 41. Dönem kursiyerleri tarafından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, "NLP ile Öğrenmeyi Öğrenmek" adlı bir konferans düzenlendi. NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya'nın düzenlediği konferansta öğrenciler yaklaşık iki saat boyunca hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşadı. Yaşadığı gerçek hikayeleri ve gözlemlerini anlattığını söyleyen Kapaklıkaya, aile içi iletişimin önemine de değindi.

"YÜREĞE HİTAP EDİN"
Ailelerin çocuklarına sürekli "ders çalış" dediğini ama bunun işe yaramadığını kaydeden Kapaklıkaya, "Ben çocuklarıma hiç 'ders çalışın' demedim. Çocuklara ders çalışın demektense onlara ne olmak istediklerini sorun ve hayal kurdurun. Çocukların sürekli aklına hitap ederek onları başarıya götüremeyiz. Ancak yüreklerine hitap edersek onları başarıya götürebiliriz" dedi.

HAYAT BOYU ÖĞRENME

Kapaklıkaya, şöyle devam etti: "Beynin sol lobu matematik, sayılar, mantık, disiplin ve kuralları yönetir. Sağ lobu ise hayal, müzik, duygular, sanat ve yaratıcılık gibi duyguları yönetir. Ders çalış diyen ebeveynler beynin sol lobunu kullanırken çocuklar beynin sağ lobunu kullanırlar. Yapılması gereken onların beyninin sağ lobuna hitap etmeyi öğrenmek. Öğrenmenin en büyük düşmanı o konuda bir şeyler bildiğini zannetmek. Öğrenmeye hayat boyu devam etmek gerekir. Öğrendikçe aslında ne kadar az şey bildiğimizi anlarız."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NLP'ye yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN